ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık ofis

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00876171
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ŞEKER MAH. / GÖKSU
Oda Sayısı : 1+1
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 12.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3332 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
07.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/3332 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 46362 Ada, 3 Parsel, ŞEKER Mahalle/Köy, 6. NORMAL KAT 72 NOLU Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup,Taşınmazın yer aldığı bina Eryaman Şeker Mahallesinde ofis Residance şeklide yüksek katlı olarak inşa edilmiştir. Bina etrafı çevrili güvenlikli girişli betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina bodrum kat zemin kat ve 9 normal katta oluşmaktadır. Bina zemin katta resepsiyon lobi ve iç sağ kapıdan geçilen spor salonu bölümü ve katlara 12'şer ofis olmak üzere toplam 108 adet ofis bulunmaktadır. Blok cepheleri ön cephe ofis pencere ağırlıklı pencere altları betonarme şerit ve hazır dış cephe boyalıdır.Bina 3 adet asansörü mevcuttur. Bölge elektrik, su telefon kanalizasyon doğalgaz ve otobüs gibi hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ofis antre 1 oda salon-mutfak banyo WC ve teras balkon hacimlerden oluşmaktadır. Salon mutfak bölümü yer döşemesi laminat kaplı duvarlar boyalıdır. Oda zemini laminat parke döşeli olup, duvarları boyalıdır. Mutfak bölümlerde L kaplama üstü lamint tezgah alt üst laminat mutfak dolabı mevcuttur. Salon-Mutfak ve odadan boyadan boya kısmen dar ve uzun aynı teras balkona çıkış bulunmaktadır. Bina girişine göre arka cephede bulunmakta olup boş durumdadır.
Adresi : Ankara İli, Etimesgut İlçesi Şeker Mahallesi 1408. Cadde Hill Tower No:30/72 adresinde bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 5.488,00 m2
Arsa Payı : 48/5488
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 11/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 07/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3332 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR