İSTANBUL ANADOLU 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık ofis

İSTANBUL ANADOLU 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00863146
Şehir : İstanbul / Üsküdar
Semt-Mahalle : ALTUNİZADE MAH. / ALTUNİZADE
: 160
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 15.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/559 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,000,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
17.12.2018 14:00
Satış Yeri
:
Anadolu Adalet Sarayı Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSTANBUL ANADOLU 25. İCRA DAİRESİ
2017/559 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Üsküdar İlçesi, Altunizade Mahallesi'nde kain, 1 Ada, 12 parsel sayılı 1.103,29 m2.yüzölçümlü iki blokta 8 katlı müdüriyet odası olan sinema bir lokanta ikisi depolu dokuz dükkanlı ikisi çatı boşluklu yirmisekiz daireli kargir apartman nitelikli kat mülkiyetli ana taşınmazda 72/2024 arsa paylı B Blok 1.Bodrum Kat (2) b.bölüm nolu Lokanta vasıflı taşınmazın tamamı. Üsküdar İlçesi, Altunizade Mahallesi, İcadiye Bağlarbaşı Caddesi No:2 Uzay Apartmanı B Blok 1.Bodrum Kat 2 nolu b.b. adresindeki, 3 bodrum kat + zemin kat + 4 normal kattan ibaret ana taşınmaz, bitişik yapı sisteminde, betonarme olarar inşa edilmiştir. 3.Bodrum kat kısmidir. 2.Bodrum katta sinema salonları ve servis kısımları, 2.Bodrum katın asma katında sinemaya ait servis kısımları, sığınak ve kalorifer dairesi, 1.Bodrum katta 5 ve 4 nolu dükkanların depoları, A ve Bblokların girişileri, 9 adet dükkan, 1 adet lokanta, kapıcı dairesi, Zemin kat ve 1,2,3. Normal katlarda 6'şar daire, 4. Normal katta 4 daire bulunmaktadır. Yapıda asansön ve otopark yoktur. Sinema düğün salonuna dönüştürülmüş olup, bina 45 yaşındadır. 1.Bodrum Kat 2 nolu Lokanta vasıflı bağımsız bölüm, yerinde mal sahibinin ticaret ofisi olarak kullanılmaktadır. Alanı 160 m2.dir. Tek mekandan ibaret olan taşınmazın zemin kaplamaları seramik, duvarları plastik boyalı, tavanları asma tavanlı ve aydınlatmalıdır. Vitrin doğramaları alüminyum profildir. İş yerinin giriş kapısı İcadiye Bağlarbaşı Caddesinden olup, diğer cephesi yan bahçe mesafesine bakmaktadır. Çevresinde 4,5 katlı konut amaçlı kullanılan yapılar mevcuttur. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanan bölgede yer alan taşınmazın, ulaşım olanakları çeşitlidir. Hastaneler bölgesinde yer almakta olup, Boğaziçi köprü çıkışına, Zeynep Kamil Hastanesi, Capitol AVM ve İhahiyat Fakültesine yakın konumdadır.15 Temmuz Şehitler Köprüsü bağlantı yolu Altunizade kavşağına kuş uçuşu 885 m., Üsküdar merkez ve deniz ulaşımına kuş uçuşu 1,86 km.mesafededir. Gelişmiş bir bölgede yer alması ve belediye hizmetlerinden yararlanma durumu, ulaşım kolaylığı, ana artere, alışveriş merkezi, okullar, hastaneler, kamu ve donatı alanlarına uzak veya yakınlığı, binanın inşaat özellikleri, binanın betonarme olarak inşa edilmesi, bölgede teşekkül etmiş serbest piyasa alım-satım rayiçleri, arz-talep ilişkisi, taşınmazın büyüklüğü ve konumu, arazinin topoğrafik durumu, ofis içinin iyi durumda olması, taşınmazın kat mülkiyetli olması, otoparkının ve asansörünün olmaması, bağımsız bölümün ana caddeye cephesi olmaması, bağımsız bölümün 72/2024 arsa payının karşılığının 39,24 m2.olması, yoğun ticari bölge içinde yer alması, ülkenin içinde bulunduğu sosyo-ekonomik durum, çevrede bulunan aynı özellikteki emlak fiyatlarının değeri ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı fiyatları, taşınmazın değerine etki eden faktörlerdir.
Adresi : İcadiye Bağlarbaşı Cad.No:2 Uzay Apt. B Blok 1.Bodrum Kat D:2 Altunizade Üsküdar / İSTANBUL
Yüzölçümü : 1.103,29 m2
Arsa Payı : 72/2024
İmar Durumu : Üsküdar Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 11/08/2017 Tarih ve 2598 sayılı yazısında, Üsküdar İlçesi, Valide-i Atik Mahallesi, 1 ada, 12 parsel sayılı yer; 09/06/2006 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Üsküdar Merkez Bölgesi Uygulama İmar Planı'nda kısmen H:12.50m. (4 kat) irtifada, blok nizam yapılanma ile kentsel ve bölgesel iş merkezi (hizmet+ticaret) alanında, kısmen de imar yolu alanında kalmaktadır " denilmektedir.
Kıymeti : 1.000.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/11/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 17/12/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Anadolu Adalet Sarayı Mezat Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük Resmi ve AkarVergisi gibi devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.) .)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/559 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR