BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık ofis

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860466
Şehir : İstanbul / Esenyurt
: 56
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 09.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2412 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.10.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
15.11.2018 15:00
Satış Yeri
:
Ekinoba mah. londraasfaltı yanyolno:107çanakkale sok. aymerkez karşısımezat salonubüyükçekmece /ist.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ
2018/2412 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

1- T A P U K A Y D I :
Dosyasında mevcut Esenyurt Tapu Müdürlüğünün 22.5.2018 tarihli tapu kaydına göre; İstanbul ili Esenyurt İlçesi, Esenyurt Köyü, 1825 ada, 13 parsel, 7420/783840 arsa paylı, 4. Kat, 25 no.lu ofis niteliğindeki bağımsız bölümün tamamının kayıtlı olduğu, taşınmazın kaydı üzerinde belirtilen alacaklı banka lehine ipotek ve rehin hakkının bulunduğu görülmektedir.
2- İ M A R D U R U M U :
Dosyasında mevcut Esenyurt Belediyesi İmar Müdürlüğünün 4.4.2018 tarihli imar durum yazısınagöre; Esenyurt Fatih Mahallesi, 1825 ada, 13 parselin İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 12.07.2013 tarih ve 1525 sayılı kararı ile onaylanan Esenyurt Tem Güneyi 2. Etap 1/1000 ölçekli uygulama imar planında( T3) Taks: 0.40 Emsal: 1.75 Ticaret + Konut alanında kaldığı belirtilmiştir.
3- HUDUDU VE SAHASI :
Taşınmazın birlikte getirilen paftasının yerine tatbikiyle uygunluğu saptanmıştır
4- T A Ş I N M A Z I N H A L İ H A Z I R D U R U M U :
Kıymet takdirine konu taşınmaz tapunun Esenyurt İlçesi, 1825 ada, 13 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Esenyurt Fatih Mahallesi, Doğan Araslı Bulvarı, Cebir ve Ulgar İş Merkezi, No: 123, K:4 D: 25 adresinde yer almaktadır.
Yerinde yapılan incelemede ofisin plan itibariyle; girişte geniş bir sofa, sofaya açılan iki ofis odası ve mutfak nişinden ibaret olduğu tespit edilmiştir. Ofis giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları camlı alüminyum kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, pencereler pvc, tavanlar alçı akustik asma tavan, aydınlatma floresan armatürdür. Ortak alanlar granit seramik, merdivenler granit, merdiven korkulukları alüminyumdur. Ofis net 56.10 brüt 62.50 m2 kullanım alanına sahiptir. Kıymet takdirine konu taşınmazın ilçe merkezine nispi mesafede olmakla birlikte;toplu taşıma araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Esenyurt İlçesini boydan boya kat eden Doğan Araslı Bulvarına cepheli konumda, toplu taşım araçlarıyla geniş ulaşım imkanına sahiptir. Çarşı, pazara,alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumda olan taşınmazların bulunduğu bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Yakın çevresinde az katlı konut ve ticaret + konut nitelikli yapılar, Osmangazi İlk ve Ortaokulu, Özyurtlar Camii, Güneş Cem Evi, Recep Tayyip Erdoğan parkı bulunmaktadır. Binada çift asansör mevcuttur. Binanın dış cephesi cam giydirme olup, doğalgaz tesisatı çekilidir. Ofisin muhasebe bürosu olarak kullanıldığı görülmüştür. taşınmaz ilçe merkezine yer almakta olup, Doğan Araslı Caddesi Cumhuriyet Meydanındadır. Bulunduğu konum itibariyle her yöne ulaşım imkanına sahip bulunmaktadır. Alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşıma araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorununun çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. E-5 Karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Yakın çevresinde bölgenin çehresini değiştirecek birçok prestijli yapılar inşaat aşamasındadır.

N E T İ C E V E K A N A A T :
Kıymet takdirine konu taşınmazın yeri, yöresi, mevkii, ulaşım ve alışveriş kolaylıkları, toplu taşım ve alışveriş noktalarına yürüme mesafesinde oluşu, altyapı sorunu çözüme kavuşturulmuş planlı bir yerleşim alanında yer alması, yüzölçümü, inşasında sarfedilen malzeme ve işçilik kalitesi, binada doğalgaz, otopark ve asansörün mevcudiyeti, güvenlik kamera kontrollü giriş, yakın çevresindeki konut ve ticari yapılar, belediye hizmetlerinden yararlanma imkanı, bölgede sosyal hayatı etkileyen faktörlerin zenginliği, hizmete giren sağlık ve eğitim kurumlarının mevcudiyeti, özel ve devlet okulları, E-5 karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanı, paranın satın alma gücü, rayiç değerler, bu çevrede taşınmaza olan talep, gayrimenkulün yaptığı prim, yakın çevresinde görülen ticari yöndeki gelişmeler, gayrimenkulde görülen arz talep dengesi gibi hususlar dikkate alındığında; taşınmazın değerinin 160.000,00TL olarak belirlenmiştir,

KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDAKİGİBİDİR

1. Satış Günü : 16/10/2018 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 15/11/2018 günü 15:00 - 15:10 arası

Satış Yeri : Ekinoba mah. Londraasfaltı Yanyolno:107 Çanakkale sok. Aymerkez Karşısımezat salonu Büyükçekmece /ist.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2412 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR