BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık ofis

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00822940
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : DEMİRCİ MAH. / ÜÇEVLER
Oda Sayısı : 5 & Üzeri
: 545
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 14.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2750 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1600000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.08.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
11.09.2018 14:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2017/2750 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 2926 Ada, 3 Parsel, DEMİRCİ Mahalle/Köy, 3. Kat, 4 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz ana yapının 3. katında 4 nolu ofistir. Ofis alüminyum profil ve cam imalatıyla bir kısım bölmelere ayrılarak 4 kapalı ve 3 açık bölüm oluşturulmuştur. Bunun yanında; Girişte giriş bankosunun yer aldığı giriş holü, bay ve bayan wc, mutfak,mescit,sağlık ve bekleme odası, bilgi işlem odası gibi bölümlerde bu katta yer almaktadır. Ofis bölümünde döşeme kaplamaları kısmen seramik, kısmen de laminant parke kaplıdır. Duvarlar kısmen alçı sıva üzeri saten boyalı, kısmen de camlı dekoratif alüminyum profilden imal edilmiştir. Tavanlar ışık bantlı asma tavan olarak yapılmıştır. Kapılar camlı desenli alüminyum profil doğramadan imal edilmiştir. Mutfakta alt ve üst dolaplar mdf, tezgah mermerit menşeylidir. Mutfakta döşeme ve duvarlar seramik kaplıdır. Mescitte döşeme kaplaması halı, duvarlar sıvalı boyadır. Bay ve bayan tuvaletlerinde kabinler, lavabo ve pisuvarlar mevcuttur. Duvarlar ve döşeme kaplamaları seramiktir. Mutfak, mescit ve tuvalet kapıları Amerikan panel kapı olarak imal edilmiştir. Ana yapı çelik çatılıdır. Kapalı bölümlerde toplantı ve makam odaları, açık bölümlerde ise çalışma alanları oluşturulmuştur. Bursa şehir merkezine uzak olup, su. elektrik ve doğalgaz abonelikleri bulunan ve kombi-kalorifer sistemiyle ısıtılan taşınmazın, kullanım alanının net 475,00 m2 , brüt 545,19 m2 olduğu tespit olunmuştur. Borçlunun hissesi tamdır.
Adresi : Demirci Mahallesi Aysel Sk. No:16 Nilüfer / BURSA
Yüzölçümü : 939,87 m2
Arsa Payı : 1/5
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Beşevler Revizyonu Uygulama İmar Planında Ticaret alanında kalmakta olduğu belirtilmektedir.
Kıymeti : 1.600.000,00 TL
KDV Oranı : %8
1. Satış Günü : 14/08/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 11/09/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2750 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/06/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR