KASTAMONU İCRA DAİRESİ

İcradan satılık mesken vasıflı işyeri

KASTAMONU İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860133
Şehir : Kastamonu / Merkez
Semt-Mahalle : MEHMET AKİF ERSOY MAH. / CEBRAİL
Toplam m² : 90
Yayınlandığı Gazeteler

KASTAMONU NASRULLAH 08.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/358 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
75,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
06.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat No: Z-16 MERKEZ/KASTAMONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KASTAMONU İCRA DAİRESİ
2017/358 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Kastamonu İl, Merkez İlçe, 1083 Ada, 477 Parsel, MEhmet Akif Ersoy Mahalle/Köy, Sinanderesi Mevkii, Bodrum kat 19 nolu bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Tapu Sicil Müdürlüğü?nde bulunan onaylı projesinde Bodrum kat 19 BBN İşyeri L tipi geometride, net 45m2 ve brüt 50m2 kullanım alanlı, içerisinde lavabo,wc bulunan işyeridir. Fiili durumda binada işyerinin konumunda mesken bulunmakta olup, tespit günü meskenin içi görülememiş ve inceleme yapılamamıştır. Beyanlardan ?meskenin brüt ~90m2 olup, 2 oda,1 salon, mutfak, banyo, lavabo, wc ve antre bölümlerinden oluşmaktadır. Meskende daire giriş kapısı çelik kapı ve oda kapıları ahşap kapı, duvarlar sıva ve plastik boya kaplama, oda ve salon zeminleri ahşap parke kaplama, ıslak zeminlerde tabanlar seramik ve duvarlar fayans kaplama, mutfak dolabı ve tezgahı yapıldığı,armatür ve vitrifiye montajı yapıldığı,meskende elektrik, su, kanalizasyon ve doğalgaz tesisatı ve kaloriferli ısınma bulunmaktadır. Bina dış cephesi sıva üzeri dış cephe boyalı, giriş kapısı alüminyum doğrama, asansörlü ve merkezi sistem doğalgaz yakıtlı kaloriferli ısıtma bulunduğu belirlenmiştir.Binanınyaşı ve binada mevcut yıpranma ve deformasyonlar dikkate alınarak,tespit tarihindeki fiziki ve kullanıma bağlı yıpranma oranının %6 olduğu tespit edilmiştir.Taşınmaz konut yapılaşmasıve ulaşım kolaylığı açısından tercihedilenbirbölgedeolup otoparksorunu mevcuttur. Taşınmazın bulunduğu bölgede Belediye hizmetleri veteknik altyapı hizmetleri tamamlanmış olup, taşınmazbuhizmetlerden tam olarak faydalanmaktadır. Taşınmaz Kastamonu Belediye Başkanlığı, Defterdarlık, Barutçuoğlu AVM, Valilik,Bankalar ve işyerlerine ortalama 3500m mesafede konumda bulunmaktadır.
Adresi : M.Akif ErsoyMh,Mert Sk,Sude Sit,No:6, K:Bodrum, D:19 Merkez / KASTAMONU
Yüzölçümü : 45 m2
Arsa Payı : 48/1120
İmar Durumu :Kastamonu Belediyesi'nin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında B-4 Bitişik Nizam Konut Yapılaşması İmar adasındadır.
Kıymeti : 75.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 06/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat No: Z-16 MERKEZ/KASTAMONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.Tahakuk eden KDV nin Katma Değer Vergisi Genel Uygulama tebliği veilgili mevzuatı uyarınca en geç ihale bedelin tahsil edildiği günü izleyen günün mesai saati bitimine kadar ihale alıcısı tarafından vergi dairesine ödenmediği taktirde ihale kararının kaldırılmasına karar verilecektir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, iş bu satış ilanının İ.İ.K. 127. Maddesi gereğince tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ yerine kaim olacağı, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/358 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR