NAZİLLİ 2. İCRA  MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık kargir dükkan ve bahçesi

NAZİLLİ 2. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874818
Şehir : Aydın / Yenipazar
Semt-Mahalle : HÜKÜMET MAH. / YENİPAZAR
: 555
Yayınlandığı Gazeteler

ADALET 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/703 TLMT
Muhammen Bedeli
:
95000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.12.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
08.01.2019 11:00
Satış Yeri
:
ZAFER MAH. SAĞLIK CAD. ÇOK KATLI BELEDİYE OTOPARKI, BELEDİYE DÜKKANLARI İÇİ ZEMİN KAT NO: Z- 6 NAZİLLİ / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
NAZİLLİ 2.İCRA DAİRESİ
2014/703 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Aydın İl, Yenipazar İlçe, 160 Ada, 6 Parsel, HÜKÜMET Mahalle/Köy, Satışa konu taşınmaz kargir dükkan ve bahçe nitelikli olup, İkbal sokağa cephelidir. Hali hazırda tek katlı yığma sistemle inşa edilmiş üzeri duvar üstü eternit malzeme ile örtülü eski bir yapı vardır. Yaklaşık 35-40 yaşlarındaki duvarları sıvasız ve doğramaları ise ahşap aksam olan bu yapı dükkan amaçlı kullanılmış ise de keşif tarihi itibari ile kullanılmamaktadır. Tek katlı yapının kızey kısmında yola cepheli geniş sürgülü demir aksam bir kapı var ancak içeri girilemedin işlem yapıldı. Bu tek katlı yapının haricinde kalan kısmın tamamının üzeri çelik aksam üstü saç örtü ile kapatılmış ve hali hazırda hayvan ağılı olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın karşı kısmında şehir stadı ve kapalı spor salonu bulunmakta, etrafı kısmen yapılaşmış. (Tek ve iki kat konut türü yapılar), her türlü altyapı imkanlarından faydalanmaktadır. Şehir merkezine biraz mesafeli konumda olan taşınmaz, kolay ulaşılabilir, yine de tercih edilebilir durumda. 3083 sayılı kanun uygulama alanına alınmıştır. Bölge için tespit edilen dağıtım normundan daha küçük parçalara rızacaveya hükmen taksim edilemez ve ifraz işlemlerine konu olamaz.
Adresi : Hükümet Mahallesi, İkbal Sokak No : 46 Yenipazar / AYDIN
Yüzölçümü : 555,58 m2
Arsa Payı : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
Kıymeti : 95.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 3083 sayılı kanunun uygulama alanına alınmıştır.Bölge için tespit edilen dağıtım normundan daha küçük parçalara rızacaveya hükmen taksim edilemez ve ifraz işlemlerine konu olamaz.
1. Satış Günü : 14/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 08/01/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : ZAFER MAH. SAĞLIK CAD. ÇOK KATLI BELEDİYE OTOPARKI, BELEDİYE DÜKKANLARI İÇİ ZEMİN KAT NO: Z- 6 NAZİLLİ / AYDIN
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/703 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2018 VAKIFBANK NAZİLLİ ŞBTR070001500158007290492365

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR