BİRECİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık kargir dükkan

BİRECİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862397
Şehir : Şanlıurfa / Birecik
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / BİRECİK
: 15
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/28 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
85,500 TL
Birinci Satış Günü
:
08.11.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
04.12.2018 14:00
Satış Yeri
:
Birecik İcra Müdürlüğü - Hükümet Konağı 1. Kat Birecik / Şanlıurfa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BİRECİK İCRA DAİRESİ
2018/28 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri : Şanlıurfa İl, Birecik İlçe, Merkez Mah. 177 Ada, 55 Parsel, Kargir Dükkan vasıflı taşınmaz Birecik ilçe merkezinde, ilçenin ana arterlerinden olan Kalealtı Caddesinin 175 metre doğusunda, ilçe sebze halinin 110 metre güney doğusunda, ilçe belediye başkanlığı hizmet binasının 470 metre kuzeyinde, kaymakamlık hizmet binasının 1600 metre kuzey doğusunda,bulunmaktadır. Taşınmazın ulaşımı kolay olup, zemin katlarında iş yerlerinin bulunduğu, 1-2 katlı yapılardan oluşan bir bölgede bulunmaktadır. Parsel ağırlıklı olarak giyim mağazası, ayakkabıcı, kuyumcu vs gibi iş yerlerinin bulunduğu çarşı olarak adlandırılan bölgede bulunmaktadır. Yapılan keşif esnasında parsel üzerinde tek katlı ve iş yeri olarak kullanılan yapının mevcut olduğu görülmüştür. İş yeri kapısı kapalı olduğundan, dış cepheden ve yakın komşularından bilgi alınarak değerlendirilme yapılmıştır. Yapı yığma kargir inşaat sınıfında inşa edilmiş ve 20 yaşlarında olup, inşaat alanı brüt 15,00 m2 dir. Duvarları sıvalı ve plastik boya ile boyalı olup, tabanı laminant parke döşelidir. Ön cephede alüminyum doğramadan vitrini ve galvanizli saçtan kepengi mevcuttur. Taşınmazda elektrik tesisatı mevcuttur.
Adresi : Merkez Mah. Hasan Baba Sok. No:6/A Birecik / Şanlıurfa
Yüzölçümü : 15 m2
Arsa Payı : Tapu kaydındaki gibi
İmar Durumu : T-2 Ticaret Alanı
Kıymeti : 85.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 08/11/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 04/12/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Birecik İcra Müdürlüğü - Hükümet Konağı 1. Kat Birecik / Şanlıurfa
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/28 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR