ANKARA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık kargir bina

ANKARA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00854733
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / YENİŞEHİR
Toplam m² : 340
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 18.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1463 ESAS
Muhammen Bedeli
:
10500000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
30.11.2018 10:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
10. İCRA DAİRESİ
2018/1463 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili Çankaya ilçesi Cumhuriyet Mah. 1049 ada 12 parsel 340 m² miktarlı kargir apartman vasıflı taşınmaz betonarme karkas yapı tarzında bitişik nizamlı 1 bodrum, zemin ve 5 normal kattan müteşekkil olup normal katlarında 1 bağımsız bölüm vardır, binada bir asansör vardır, inşaat ruhsatına göre bina 30-35 yıllık ve toplam inşaat alanı 1345 m²'dir, bölgede elektrik su yol kanalizasyon otobüs gibi her türlü belediye hizmeti mevcuttur, satışa konu taşınmazın 1. bodrum katında zemin katta yer alan simit sarayına ait işletmenin depo alanı olarak kullanılmaktadır, zemin+asma katta simit sarayına ait işletmenin müşterilerine ayrılmıştır, 1. katta salon, wc alanı, antre ve banyo mahalli vardır, 2. katta 2 oda wc alanı antre ve banyo vardır, 3. katta sonradan bölünerek oluşturulan 5 oda mutfak wc alanı antre ve banyo vardır, 4. katta sonradan bölünerek oluşturulan 5 oda mutfak wc alanı antre ve banyo vardır, 5. katta sonradan bölünerek oluşturulan 4 oda mutfak wc alanı antre ve banyo vardır,imar planında 6 katlı ticari vasıflı yapı yapılabilecek imar durumuna sahiptir, taşınmaz Ankara halkınca iyi bilinen bir noktada olup Atatürk bulvarını kesen ve İzmir caddesinden gelen tüp geçidin ayağına 50 m mesafeli Sakarya caddesi ile tuna caddesi kesişiminde yer almaktadır, bölge genel hatlarıyla ticari hayatın sürekli devam etti bir konumda yer almakta olup alış veriş merkezleri lokanta tarzı mahaller kamu kurum ve kuruluşları ile bir çok işletmenin yer aldığı bölgede bulunmaktadır, yapının tüm katları genel hatlarıyla eşit alana sahip olup bodrum kat brüt 225 m² zemin kat brüt 217 m² 1-5. normal katlar brüt 184 m²'dir.

Adresi :Cumhuriyet Mah. Sakarya cad.(Sakarya caddesi ile Tuna caddesi keşisimi) 4 nolu işyeri Kızılay Çankaya / Ankara
Yüzölçümü : 340 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : İmarlı
Kıymeti : 10.500.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 30/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1463 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR