HOPA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık işyeri

HOPA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00875405
Şehir : Artvin / Hopa
Semt-Mahalle : MERKEZ KULEDİBİ MAH. / HOPA
: 106
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/318 TLMT
Muhammen Bedeli
:
564462 TL
Birinci Satış Günü
:
05.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
09.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
HOPA ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.HOPA İCRA DAİRESİ

2016/318 TLMT
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Artvin İl, Hopa İlçe, 112 Ada, 3 Parsel, MERKEZ-KULEDİBİ Mahalle/Köy, İnönü Caddesi Mevkii, 1 Nolu Bağımsız Bölüm İcra konusu taşınmaz Artvin İli Hopa İlçesi Merkez Kuledibi Mahallesi 112 ada 3 parselde kain 7 katlı betonarme binanın (bodrum+zemin) bağımsız bölüm No:1 de kayıtlı taşınmaz olup Bilirkişi raporu aşağıdaki gibidir.
İlgi sayılı taşınmaz depolu iş yeri olarak tanımlı taşınmazın bulunduğu bina iki cepheden farklı yollara cephelidir. İcraya konu bağımsız bölüm ise binanın cepheli bulunduğu iki yola da cepheli konumdadır. Her iki yolda da farklı kat hizasından yollara hemzemin konumdadır.Bu yollar ise fen bilirkişi raporundan anlaşıldığı üzere düşük kotlu yolun Dumlupınar caddesi olduğu TKGM sisteminden belirlendiği üzere ise diğer yolun İnönü caddesi olduğu belirlenmiştir. Taşınmazın değerinin belirlenmesi kapsamında dava dosyasında bulunan emsal satışlar yeterli görülmemiş ve ayrıca emsal araştırılması yapılarak bedel belirlenmesi yapılmaya çalışılmıştır. Bu kapsamda da Hopa Belediye Başkanlığınca inşa edilerek piyasa rekabet ortamında satılan iş yerlerinden olan 122 ada 22 parselde kayıtlı binanın zemin katının 1 numaralı bağımsız bölümü dikkate alınarak işlem tesis edilmiştir. Söz konusu emsal satışa konu taşınmaz inşaatı tamamlanmış olan yeni binadaki kullanılmamış iş yeri satışıdır.
Bağımsız bölümlerin her ikisinin de zemin katta bulunduğu
Bağımsız bölümlerin her ikisinin de iş yeri olduğu
Bağımsız bölümlerin her ikisinin de aynı mevkide bulunduğu
Bağımsız bölümlerin her ikisinin her ikisinin alım satım koşullarının benzer olduğu
Dava konusu taşınmazın yıpranma değerinin %25: emsal taşınmazın ise %0 olduğu
Davaya konu taşınmazın yarısının bir alt katta olduğu ve bu hali ile %20 oranında dava konusu taşınmazın az değerli olacağı değerlendirilmiştir.
Yüzölçümü : 106,00 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 564.462,34 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 05/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 09/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : HOPA ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/318 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2018

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR