MURATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık işyeri

MURATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00875256
Şehir : Tekirdağ / Muratlı
: 335
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 12.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/120 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
30.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
muratlı adliyesi mahkeme salonu zemin kat muratlı/tekirdağ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MURATLI
İCRA DAİRESİ
2018/120 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Muratlı İlçe, 333 Ada, 65 Parsel, FATİH Mahalle/Köy, 9 Nolu Bağımsız Bölüm Zemin Kat 1 nolu dükkanın Özbalcan Otomotiv İnş. Mak. Ltd.Şti. tarafından depo olarak kullanıldığı keşif anında tespit edilmiş, 1/1000 ölçekli Uygulama imar planına göre ticarete tahsisli alan üzerinde H=15,50 m, bitişik nizam ve 5 katlı imar alanında bulunmaktadır. Dükkan keşif anında bodrum kat+zemin kat+3 normal katlı B.A. yapı tarzında inşa edilmiş binanın zemin katındadır. Dükkanın toplam alanı 250m2 dir. Yerler karo seramik, duvarlar plastik, tavanlar alçıpan kaplama tavandır. Dükkan cephesi alüminyum kaplamadır. Hayrabolu-Muratlı asfaltına cephelidir. Belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Her türlü ulaşım imkanına sahiptir.
Adresi : İşyeri Şehir Merkezinde, Belediye Binasına 300M Mesafededir.30L1C Pafta 333 Ada, 65 Parsel. Muratlı / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 335,27 m2
Arsa Payı : 6/24
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama imar planına göre ticarete tahsisli alan üzerinde H=15,50 m, bitişik nizam ve 5 katlı imar alanında bulunmaktadır.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 26/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 30/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : muratlı adliyesi mahkeme salonu zemin kat muratlı/tekirdağ - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/120 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR