BİNGÖL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık işyeri

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00875130
Şehir : Bingöl / Merkez
Semt-Mahalle : YENİŞEHİR MAH. / BİNGÖL
: 418
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/12 ESAS
Muhammen Bedeli
:
3009600 TL
Birinci Satış Günü
:
29.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
24.12.2018 11:00
Satış Yeri
:
BİNGÖL ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ GİRİŞ KAT

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BİNGÖL İCRA DAİRESİ
2018/12 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bingöl İl, Merkez İlçe, YENİŞEHİR Mahalle 339 Ada, 18 Parsel,BELEDİYE Mevkii, 25 Nolu Bağımsız Bölüm, ZEMİN KAT ASMA KATLI OFİS VE İŞYERİ NİTELİKLİ 25 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM OY-PA İŞ MERKEZİNDE, İŞ YERİNİN YÜZÖLÇÜMÜ 418,00 M2, 2 YILLIK BİNA, TÜM BELEDİYE HİZMETLERİNDEN FAYDALANMAKTA, ADRES:BİNGÖL MERKEZ YENİŞEHİR MAH.GENÇ CAD.SELAHATTİN KAYA CAD. OY-PA PLAZA NO:25 , İŞ YERİNİN BULUNDUĞU TAŞINMAZ BETONARME KARKAS TARZDA 2 BODRUM+ZEMİN+5 NORMAL KAT OLARAK İNŞA EDİLMİŞ, ZEMİN KAT İŞ YERLERİ,NORMAL KATLARDA OFİS OLARAK KULLANILMAKTADIR.
Arsa Payı : 130/800
İmar Durumu : BİTİŞİK NİZAM (5B) TİCARİ+KONUT ALANI
Kıymeti : 3.009.600,00 TL- Satışa konu taşınmaz üzerinde alacaklı İpotek sahibi Denizbank A.Ş. 'nin bildirilen alacak bedeli rüçhanlı alacak olduğundan iş bu alacak bedeli ve satış masrafları üzerinden ihale edilecektir. (RÜÇHANLI İPOTEK BEDELİ 4.447.974,13 TL + SATIŞ MASRAFLARI 5.000,00 TL)
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 29/11/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 24/12/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : BİNGÖL ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ GİRİŞ KAT -
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR