KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık işyeri

KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873498
Şehir : Kocaeli / Körfez
: 40
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 08.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/369 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2018 15:30
İkinci Satış Günü
:
26.12.2018 15:30
Satış Yeri
:
Güney Mah. Adnan Kahveci cad. No.6 Tütünçiftlik Kent Konseyi Toplantı Odası Körfez Kocaeli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KÖRFEZ İCRA DAİRESİ
2018/369 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İstanbul 10.İcra Müdürlüğü'nün 26/09/2018 tarih ve 2018/602 Esas sayılı talimatı gereği satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Kocaeli ili Körfez İlçesi, Yarımca Şuyulandırma Mah. 214 Ada, 41 Parsel, Ana Taş. Nitelik: 5 Katlı Betonarme İşyeri ve Arsası, Arsa Pay/Payda : 40/1833, Zemin Kat, 19 Nolu Bağımsız Bölüm Ofis
Adres : Mimar Sinan mah. Eşref Bitlis cad. No.365 Körfez Kocaeli
Hali Hazır Durumu ve Özellikleri : Körfez Belediye sınırları içerisinde olup arsa imar parselidir, Belediye hizmetlerinin tümünden faydalanmaktadır, etrafında yoğun ticari ve konut türü yapılaşma mevcuttur, alım satım kabiliyeti iyidir, ulaşım imkanı iyidir, Yarımca Merkezinde Körfez Belediye binası yanındadır. Parsel jeolojik açıdan inşaata elverişli alandadır. Parsel üzerinde 2 bodrum + zemin + 2 normal kat + çatı katlı bina vardır. Parselde bulunan bina için kat mülkiyeti tesis edilmiş olup Zemin kat 19 nolu ofis için kıymet takdiri yapılmıştır. Parsel üzerinde yeni tamamlanmış olan üzerinde 2 bodrum + zemin + 2 normal kat + çatı katlı betonarme karkas yapı bulunmaktadır. Bina Körfez Belediye Başkanlığı binasının hemen doğusundaki Huzur iş merkezi adlı binadır. Bina dıştan sıvalı, boyalı ve çatısı yapılmışytır. Binanın tamamı ofis bölümlerinden oluşmaktadır. Bina asansörlüdür. 19 nolu bağımsız bölüm, binanın kuzey cephesinden yapılan girişe göre sağ tarafta orta kısımda kalmaktadır, zemin kat pasaj şeklindedir. 19 nolu ofisin girişi pasajdan yapılmaktadır, ofisin Körfez Belediyesine bakan kuzey cephesi açık, güney ve kuzey cepheleri kapalı, doğu ( giriş) cephesi pasaja cephelidir. ofisin giriş cephesi alüminyum doğrama, pencere doğramaları PVC ısıcamlıdır, zemini laminat parke, duvarlar saten alçı boyalıdır, ofisin içinde wc ve lavabo bulunmaktadır, ofisin alanı yaklaşık 40 m2 dir. Bina inşaatında normal standart yapı malzemeleri kullanılmıştır. Ofis bu haliyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Yaklaşık Maliyetleri 3.sınıf B grubu yapılar sınıfına girmektedir.
İmar Durumu : Körfez Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müd.nün 27/03/2018 tarih ve 2732 sayı nolu cevabi yazılarına göre 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planında Ticaret alanında kalmakta olup imar izni, blok nizam, 3 kat, Taks: 0.40 ve Kaks: 1.20 dir. Detaylı bilgiye dosyadan bakılabilir.
Kıymeti : 140.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı dosyada mevcut olup dosyadan bakılabilir
1. Satış Günü : 28/11/2018 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 26/12/2018 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : Güney Mah. Adnan Kahveci cad. No.6 Tütünçiftlik Kent Konseyi Toplantı Odası Körfez Kocaeli
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/369 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR