İSTANBUL ANADOLU 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık işyeri

İSTANBUL ANADOLU 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873437
Şehir : İstanbul / Kartal
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 08.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/12111 ESAS
Muhammen Bedeli
:
450000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
07.12.2018 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

İSTANBUL ANADOLU 11. İCRA DAİRESİ

2015/12111 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Ümraniye İlçe, 352 Ada, 103 Parsel, İSTİKLAL Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölüm
Adresi : Satışa konu yer Atakent Mahallesi Mithat paşa caddesi no 74/7- Ümraniye
Yüzölçümü : 1.473,10m2
Arsa Payı : 15/1000
İmar Durumu : Taşınmazın bulunduğu parsel , son tt.li 15/02/2015 olan 1/1000 ölçekli Ümraniye revizyon uygulama planında H:5 kat (ön/arka/yön)bahçe (00/h/2/00)mesafesinde bitişik nizam ticaret merkezi alanında kalmaktadır.

GAYRİMENKULUN ÖZELLİKLERİ
Ana taşınmaz 1. sınıf malzeme ile inşaa edilmiştir. Ana arter üzerinde zemin katı işyerleri olarak düzenlenmiştir. A veB olmak üzere iki adet ana kapısı olan büyük hacimli bir yapıdır. Asansörü vardır. Giriş mahaller , sahanlıklar ve merdivenler mermer kaplıdır. Dogalgaz mevcuttur. Satışa konuyer A kapısı kısmında 2. katta arka cepheye bakmaktadır. üç oda 1 salon mutfak ve bonyo dan ibarettir. Dış kapısı kaplamalı çelik iç kapılar mobilya yerler lamine parke ıslak yerler seramiktir.Mutfakta alt+üst sıralı tezgah ve eviye mevcuttur. Banyoda duşakabin lavobo klozet takımı mevcuttur. Pencereler PVC ısıtma merkezi sistemdir. 4 A Sınıfı mimarlık grubundadır. Belediye hizmetlerinden yararlanınır. Toplu taşıma ulaşımı kolaydır. merkezi bir konumdadır.Yaklaşık 100 m2 alanlıdır.

Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : ----

1. Satış Günü : 12/11/2018 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 07/12/2018 günü 15:00 - 15:10 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/12111 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR