TUFANBEYLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık işyeri

TUFANBEYLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862007
Şehir : Adana / Tufanbeyli
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / TUFANBEYLİ
Yayınlandığı Gazeteler

ÇUKUROVA METROPOL 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/5 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
14,656 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
28.11.2018 14:00
Satış Yeri
:
Hükümet Konağı Konferans Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TUFANBEYLİ
İCRA DAİRESİ

2017/5 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1. TAŞINMAZ
Özellikleri : Adana İl, Tufanbeyli İlçe, Cumhuriyet Mahalle, Küçük Topuklu Mevkii, 132 Ada, 2 Parsel, Zemin Kat 7 Nolu Bağımsız Bölüm, Saimbeyli Cad. cepheli işyeri, bitişğindeki bağımsız bölümlerle birlikte konfeksiyon dükkanı olarak kullanılmaktadır. İşyerinin ön cephesi cam vitrinli, iç kısmı asma tavanlı, zemini ise seramik kaplamadır. 7 nolu bağımsız bölümün alanı kat irtifakı yönetim planına göre 27,00 m²'dir. Bahse Konu bağımsız bölümün bulunduğu bina, Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak Yapı Yaklaşık Birim Maliyetlerinden 3. Sınıf A Gurubuna girmektedir. Belediye Hizmetlerinden faydalanmaktadır. İmar planında zemin katlar ticaret üst katlar konut, 5 kat yapı düzenine sahiptir. 7 nolu bağımsız bölüme düşen arsa payı mikarı 3/36 hisse ile 69,05 m²dir
Adresi : Cumhuriyet Mah. 132 Ada 2 Parsel Zemin Kat 7 Nolu Bağımsız Bölüm Tufanbeyli / ADANA
Yüzölçümü : 69,05 m2
Arsa Payı : 3/36
Kıymeti : 14.656,92 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 31/10/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 28/11/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Hükümet Konağı Konferans Salonu -
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR