MALKARA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık işyeri

MALKARA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861148
Şehir : Tekirdağ / Malkara
Yayınlandığı Gazeteler

MEDYA BATI 11.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/768 ESAS
Muhammen Bedeli
:
80,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.11.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
10.12.2018 14:00
Satış Yeri
:
Malkara Adliyesi Satış Memurluğu (Malkara Hükümet Konağı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALKARA İCRA DAİRESİ
2014/768 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmazın ana gayrimenkulü Tapu Kaydında Hacıevhat Mahallesi üçler mevkiinde 35 ada 8 parsel numarasında 516,42 m2 yüzölçümünde kargir bina niteliğinde taşınmazdır. Kat Mülkiyeti tesis edilmiştir. Taşınmazın üzerine 3 katlı apartman yapılmıştır. Bina eski bir yapıdır. Zemin katında dükkanlar, normal katlarında ise daireler vardır. Taşınmaz şehir merkezine uzak mesafededir.İmar planında '' Bitişik Nizam 4-5 Kat Konut Alanında'' kalmaktadır. Yaklaşık 15 m2 yola terk edilecek alanı ve yaklaşık 15 m2 yoldan ihdas edilecek alanı bulunaktadır. Satışa konu bağımsız bölüm tapu kaydında Zemin kat 110/516 arsa paylı Asma katlı depo(fırın) niteliğinde tamamı borçluadına kayıtlı 5 nolu bağımsız bölümdür. 34m2 yüzölçümlüdür. Yan yol cephesinden girişi vardır. fırın olarak projelendirilmiş ve bu şekilde kullanılmaktadır. Bu bağımsız bölüm takdir tarihi itibarı ile arsa payı ile birlikte 80.000,00 TL bedellidir.
Yüzölçümü:516,42 m2Arsa Payı :110/516Kıymeti:80.000,00 TLKDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 09/11/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 10/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Malkara Adliyesi Satış Memurluğu (Malkara Hükümet Konağı)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/768 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR