İNEGÖL İCRA DAİRESİ

İcradan satılık işyeri

İNEGÖL İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00846321
Şehir : Bursa / İnegöl
Semt-Mahalle : CUMA MAH. / İNEGÖL
: 96
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 01.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/12309 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.09.2018 11:20
İkinci Satış Günü
:
08.10.2018 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İNEGÖL
İCRA DAİRESİ
2018/12309 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Bursa İl, İnegöl İlçe, 29 Ada, 9 Parsel, CUMA Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Bilirkişi raporuna göre; Bursa İli İnegöl İlçesi Cuma Mahallesi Baltaoğlu Sokak 29 ada 9 parseldeki binanın No:12 zemin kat İşyeri: 3 adresindedir. Taşınmaza Özel Halk Otobüsleri ve özel araçlarla ulaşım sağlanmaktadır. Yakın mesafede; Sani Konukoğlu Cami, Atatürk Bulvarı ve Hacı Hafız Cami yer almaktadır.
Taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkul, betonarme karkas şekilde zemin kat + 2 normal kat olarak inşa edilmiştir. Binada zemin katta 1 adet işyeri diğer katların her birinde 1?er adet daire olmak üzere toplamda 3 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina dış cephesi akrilik dış cephe boyalı, giriş kapısı korkuluklu cam demir doğrama kapıdır. Taşınmaz, mimari projesinde yapılan incelemelere göre 96 m² kullanım alanına sahip olup işyeri, mutfak ve wc mahallerinden oluşmaktadır. Taşınmazın odalarda zeminler eski tip laminant parke, ıslak hacimler seramik kaplı, duvarlar saten alçı üzeri boyalıdır. İşyeri giriş kapısı ve pencereleri alüminyum doğramadır. İşyerinde kartonpiyer uygulaması yapılmamıştır şeklinde bildirilmiştir.
Yüzölçümü : 96 m2 Arsa Payı : 3/8 İmar Durumu : Var , Bitişik nizam 3 kat
Kıymeti : 300.000,00 TLKDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 10/09/2018 günü 11:20 - 11:25 arası

2. Satış Günü : 08/10/2018 günü 11:20 - 11:25 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.Mezat salonunda pey sürecek ihale katılımcıları minimum 1000,00 TL ve üzerinde arttırmak suretiyle teklif verebileceklerdir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin%20 olan pey akçesini müdürlüğümüze ait TR95 0001 5001 5800 7306 0172 80 nolu hesaba açıklama kısmına iştirak edecek kişinin T.C.kimlik nosu ve dosya numarası ile birlikte yatırarak ihale esnasında dekontu elinde bulundurması, Vakıfbank bankomat kartı bulunanlar müdürlüğümüzde bulunan Vakıfbank POS cihazından teminatı yatırabileceği veya milli bir bankanın (kesin ve süresiz) teminat mektubunu tevdi etmeleri, lazımdır. NAKİT PARA İLE TEMİNAT KABUL EDİLMEYECEKTİR. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, satış bedelinden ödenir. Satış bedelinin rüçhan alacakları karşılamaması halinde aynından doğan vergi borcunun 6183 S.Y. 21/2 maddesi uyarınca ihale bedelinden ödenmeyecektir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK'nun 127.md uyarınca iş bu ilan tapudaki ilgililerden adresi tespit edilemeyen ilgililere tebligat yerine geçer.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12309 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR