GEDİZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık işyeri

GEDİZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00828737
Şehir : Kütahya / Gediz
Semt-Mahalle : ULUOYMAK MAH. / GEDİZ
: 386
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 28.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/87 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
388315 TL
Birinci Satış Günü
:
07.08.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
07.09.2018 14:00
Satış Yeri
:
Gediz Adalet Sarayı Kafeterya Salonu'nda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GEDİZ İCRA DAİRESİ
2018/87
TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kütahya İl, Gediz İlçe, 387 Ada, 621 Parsel, Dayınlar Mahallesi, Kütükçü Mevkii, 8 Nolu Bağımsız Bölüm de İŞYERİ; Tapuda Kütükçü mevkii, 387 ada, 621 nolu parselde kayıtlı 344.31m² , 17/100 arsa paylı, arsa üzerinde bulunan bodrum üzeri üç katlı betonarme binanın zemin kat ve bodrumunda bulunan satışa konu 8 bağımsız bölümde kayıtlı, 386.00m² iş yerine, dışarıdan merdivenle ve engelli rampası ile girilebilen merdivenin üzeri mermer kaplı, hem zemin kattan hem de bodrum kattan olmak üzere iki adet giriş çıkışı bulunan, bodruma üzeri mermer döşenmiş merdiven ve engelli rampası ile inilip çıkılan, binanın iç ve dış cepheleri sıvalı, üzerleri renkli badanalı, pencere ve kapıları alüminyum doğrama, camları ısı camlı, dükkanın tabanları seramik, zemin katta bulunan dükkandan da bodrum katta bulunan dükkana inip çıkmak için merdiven bulunmakta, merdivenin basamakları mermer korkulukları alüminyum doğramadan yapılmış, elektrik, su, kanalizasyon tesisatları mevcut, doğalgazla ısıtmalı halihazırda kullanılmayan yeni bir yapıdır.
Adresi : Uluoymak Mah. Soner Aksoy Cad. No:21 Evin Bey Aprt. Murat Fakih Camii Karşısı Gediz / KÜTAHYA
Yüzölçümü : 386 m2
Arsa Payı : 17/100
İmar Durumu :Bitişik Nizam 3 Kat yapılaşmaya müsaittir.
Kıymeti : 388.315,83 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/08/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 07/09/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Gediz Adalet Sarayı Kafeterya Salonu'nda
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/87 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/06/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR