ÇORLU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık işyeri

ÇORLU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00827054
Şehir : Tekirdağ / Çorlu
Yayınlandığı Gazeteler

AVRUPA YAKASI 25.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/229 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
7500 TL
Birinci Satış Günü
:
31.08.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
25.09.2018 11:00
Satış Yeri
:
ÇORLU ADLİYESİ MEZAT SALONU (ÇORLU 4.İCRA DAİRESİ İÇİ) ÇORLU/TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORLU
1. İCRA DAİRESİ
2018/229 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ ili,Çorlu İlçesi,Muhittin Mahallesi,Küçük Eyüp Mevkii,34 ada,38 parsel sayılı578,60 m² yüzölçümüne sahip arsa vasıflı taşınmaz üzerinde bulunan 2/850 hisseli,bodrum kat,7numaralı bağımsız bölüm (depo),imar planında bitişik nizam 6 kat ticarialanda kalmaktadır.Yapı ruhsat tarihi 30.12.1993,yapı kullanma izin belge tarihi 18.11.2011 olup bağımsız bölümün net yüzölçümü 150,00 m²’den azdır.Bağımsız bölümün bulunduğu Haşim Sürel İş Merkezi,bodrum kat + zemin kat (asma kat) + 5 normal kattan oluşan dış cephesi boyalı ancak kısmi dökülmeleri bulunan betonarme binadır.Zemin ve bodrum kattaki dükkanların doğramaları demir,diğer normal katlardaki pencere doğramaları pvcdir.İş Merkezi ilçe merkezinde,Kumyol Caddesine cepheli,Belediye Hizmet Binası,Cumhuriyet Meydanı,Adliye ve Kaymakamlık Binası’na yakın,ulaşım,altyapı,temizlik,su,elektrikhizmetlerinden faydalanan çevresinde işyeri yoğunluğu bulunan bir konumda bulunmaktadır.İş Merkezinde asansör bulunmaktadır.İşMerkezi’nin giriş kapısının Kocaağa Sokağa cepheli olması nedeniyle sadece Kumyol Caddesi’ne cepheli dükkanların değeri fazladır.İş Merkezi içerisinde boş dükkan sayısı fazladır.Zemin kat ve merdiven kaplamaları traverten mermerdir.Kıymet takdiri istenen depo vasıflı taşınmaz bodrum katta bulunmaktadır.Dükkanın doğramaları demir olup zemini seramik,duvar ve tavanları boyalıdır.Dükkan net 8,30 m² brüt 10,00 m²’dir.
Adresi : Tekirdağ ili,Çorlu İlçesi,Şeyhsinan Mahallesi,Kumyol Caddesi,Haşim Sürel İş Merkezi,No:9 olduğu
Yüzölçümü : 578,60 m2Arsa Payı : 2/850
İmar Durumu : Bitişik nizam 6 kat ticarialanda kalmaktadır
Kıymeti : 7.500,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydı Gibidir
1. Satış Günü : 31/08/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 25/09/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : ÇORLU ADLİYESİ MEZAT SALONU (ÇORLU 4.İCRA DAİRESİ İÇİ) ÇORLU/TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/229 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR