BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık iş yeri

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873689
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : SULTANİYE MAH. / İNCİRTEPE
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE DAMGA 07.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2223 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.11.2018 10:45
İkinci Satış Günü
:
21.12.2018 10:45
Satış Yeri
:
E-5 Karayolu Üzeri, Aymerkez AVM Karşısı, Büyükçekmece Adliyesi Ek-Binası yanı

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ
2017/2223 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri :
A-Tapu ve Adres Özellikleri: Satışa konu taşınmaz tapunun kat mülkiyetli, Esenyurt İlçesi, Esenyurt Köyü, 3.798,38 m2 yüzölçümlü 1365 Ada 13 Parsel 'On Dokuz Katlı Betonarme Bina ve Arsası' nitelikli ana taşınmaz üzerinde 10.kat, A giriş, 267 bağımsız bölüm numaralı, 'İş Yeri' nitelikli taşınmazıdır. Taşınmaz adres olarak; Esenyurt İlçesi, Sultaniye Mahallesi, Doğan Araslı Bulvarı, Han Plus, 150 dış kapı numarası 10.kat, A girişinde yer almaktadır.
B-Çevresel Özellikleri: Satışa konu taşınmaz ulaşımı kolay bir bölgede Doğan Araslı Bulvarı üzerinde yer almaktadır. Taşınmaz Devlet Karayoluna ve TEM Otoyoluna ulaşım olanaklıdır. Toplu taşıma araçları ile ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Yakın çevresinde konut, ticaret + konut nitelikli yapılaşmalar, Emine Seviye Divrik İlköğretim Okulu, Ali Karay Ortaokulu, Esenyurt Anadolu Lisesi, Serhan Tirit Merkez Cami, ve Hane Plus bulunmaktadır. Bina yakınında alışveriş yapılabilen dükkanlar ve büyük marketler mevcuttur.
Taşınmazın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye şehir suyu, şehir elektriği, doğalgaz, iletişim, kanalizasyon, haberleşme, iletişim vb. hizmetleri verilmektedir. Bölgede belediye ve kamu hizmetleri mevcuttur. Taşınmaz ilçe merkezde, kamu kurum ve kuruluşlarına, eğitim kurumlarına, bankalara ve sağlık merkezlerine yakın konumda yer almaktadır.
C-Parsel Özellikleri: Ana taşınmaz üzerinde tek blok mevcuttur. Yapı İş ve Yaşam Merkezi halinde kullanılmaktadır. Parsel geometrik olarak çokgen şekilli, sınırları düzgün ve belirgindir. Parselin cepheleri yollarla sınırlıdır. Parsel çevresindeki yollar asfalt kaplı, yaya kaldırımları kilitli beton parke, parselin içindeki döşeme kaplaması kalebodur kaplamadır. Binada kapalı otopark, kamera kontrolü ve giriş çıkış güvenlik bulunmaktadır.
D-Yapı Özellikleri: Satışa konu taşınmazın yer aldığı bina betonarme karkas olarak inşa edilmiş olup dış cephesine cam giydirme sistem uygulanmıştır. Yapı 4 bodrum + zemin + 14 normal kattan oluşmaktadır. Çarşı katlarında katlar arasında bağlantı yürüyen merdivenlerle sağlanmaktadır. Taşınmazın yer aldığı bina giriş kapısı iki kanadı otomatik açılır kapı, giriş ortak alan zemin döşemesi kalebodur, duvarları boyalıdır. Binada 7 adet (6 insan + 1 yangın) asansör, yürüyen merdiven, doğalgaz, yangın merdiveni ve yangın söndürme tertibatı mevcuttur. Keşif günü itibariyle yerinde yapılan incelemede, taşınmazın yer aldığı binanın ortak alan zemin döşemesi kalebodur kaplamalıdır. Merdivenler mermer ve merdiven korkulukları paslanmaz çelik krom malzemeden imaldir.
E-Bağımsız Bölüm Özellikleri: Satışa konu bağımsız bölüm işyeri niteliklidir. Taşınmaza keşif günü kapalı olması nedeniyle girilememiştir. Taşınmazın özellikleri çevreden bilgi alınmak suretiyle ve ilgili Tapu Müdürlüğündeki projesi incelenerek belirlenmiştir. Bağımsız bölüm; işyeri, tuvalet ve 1 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Bağımsız bölüm projeye göre balkon dahil net ~ 82 m2 alanlıdır. Dış kapısı çelik olan taşınmazın iç kapıları Amerikan pres, dış cephe doğramaları cam sistemlidir. Taşınmazın ıslak zeminleri seramik/fayans, kuru zeminleri ise laminant parke kaplıdır. Duvar ve tavan yüzeyleri boyalıdır. Taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar tamdır.
Adresi : Sultaniye Mahallesi, Doğan Araslı Bulvarı, No: 150, Han Plus Çarşı, A Giriş, 10.Kat, D:267 Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 3.798,38 m2
Arsa Payı : 290/100000
İmar Durumu : 1/1.000 Ölçekli Esenyurt TEM Güneyi 3.Etap Uygulama İmar Planı kapsamında kısmen T1 rumuzlu ticaret alanında, kısmen yol alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 22/11/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 21/12/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : E-5 Karayolu Üzeri, Aymerkez AVM Karşısı, Büyükçekmece Adliyesi Ek-Binası yanı "İcra Daireleri Mezat Salonu" Büyükçekmece / İSTANBUL
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2223 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR