ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık iş yeri

ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862070
Şehir : Samsun / Çarşamba
Semt-Mahalle : SUNGURLU MAH. / ÇARŞAMBA
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EXPRES 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/983 ESAS
Muhammen Bedeli
:
26,100 TL
Birinci Satış Günü
:
14.11.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
12.12.2018 14:30
Satış Yeri
:
Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇARŞAMBA
İCRA DAİRESİ

2013/983 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Çarşamba İlçe, 60 Ada, 181 Parsel, SUNGURLU Mahalle/Köy, 3.KISIM KİRİZBU Mevkii, ANA TAŞINMAZ NİTELİĞİ ARSA B.B. NİTELİĞİ İŞYERİ 1 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Parselin Çarşamba Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre parselin Çarşamba Belediyesi İmar Planında Ayrık Nizam Dört Kat konut alanına tahsisli olduğu belirtilmiştir.Parsel üzerinde 4 katlı betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış yapı bulunmaktadır. Parselin imar planında 10,00 m2 yola tahsisli alanının olduğu bilgisi Çarşamba Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden edinilmiştir. Parselin komşu parsellerle şuululuk durumu bulunmakla birlikte mevcut yapının yıkılıp kentsel dönüşüm kapsamında yenilenmek istenmesi durumunda imar durumunun şartları içinde tek başına inşaat ruhsatı alabilecektir. Bu parsel mahallenin merkezi yerlerinden birinde olmamakla beraber meskun bir alanda yer almaktadır. Parsel ilçenin merkezine de uzak mesafededir İlçenin merkezi yerlerinden biri olan batıya meydanına harita üzerinde kuş uçuşu 800 metre uzaklıktadır. Yine harita üzerinden Çarşamba Adliyesine kuş uçuşu 1600 metre Çarşamba belediyesine 1050 metre mesafededir. Parsel tapu kaydında arsa niteliği taşımaktadır. Çarşamba Belediyesi ve Samsun Büyükşehir Belediyesinin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaza yol, alt yapı, elektrik, çöp, hizmetleri vardır. Parsel 293. sokağa cephelidir.Yanında çevresinde okul, market, bina, işyerleri mevcuttur.
Adresi : Sungurlu Mh. Çarşamba SAMSUN
Yüzölçümü : 363,46 m2
Kıymeti : 26.100,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 14/11/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 12/12/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/983 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR