AKHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık imalathane-depo

AKHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00876162
Şehir : Manisa / Akhisar
Semt-Mahalle : HÜRRİYET MAH. / AKHİSAR
: 100
Yayınlandığı Gazeteler

AKHİSAR 6 EYLÜL 12.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/694 ESAS
Muhammen Bedeli
:
142203 TL
Birinci Satış Günü
:
12.12.2018 09:00
İkinci Satış Günü
:
07.01.2019 09:00
Satış Yeri
:
Akhisar Adliyesi Zemin Kat Kantin Önü Akhisar/MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKHİSAR
İCRA DAİRESİ
2018/694 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

A-) SATILMASINA KARAR VERİLEN TAŞINMAZIN CİNSİ, NİTELİĞİ, KIYMETİ, ADEDİ, ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu kayıt bilgilerine göre; Manisa ili, Akhisar ilçesi, Hürriyet Mahallesi, 2339 Ada, 47 Parselde kayıtlı, 6.477,00 m² yüzölçümlü, arsa ana nitelikli, zemin kat, 32 bağımsız bölüm, 6/228 arsa paylı, asma katlı dükkan bağımsız bölüm nitelikli taşınmaz olup bilirkişi raporuna göre; taşınmaz tapu kayıtlarında asma katlı dükkan olarak görünse de halihazırda tek katlı betonarme olarak imal edilmiş imalathane-depo olarak kullanılan yapı brüt 100 m² alana sahip olup içerisinde 1,5x1,5x2,6 metre ebatlarında betonarme 20 adet zeytin kuyusu bulunmaktadır. Yapının arka bölümünde yaklaşık 25 m²'lik kısmının tabliyesi atılmış, tavanının betonarme olduğu, diğer kısımların tavanlarında tabliye betonunun atılmadığı, eğim verilmek suretiyle trapez sac ile kapatılmıştır. İmalathanenin giriş kapısı demir doğramadan, bant pencereleri PVC doğramadan imal edilmiştir. Yapının iç duvarlarının tam boy fayans kaplı olduğu dış cephelerinin de sıvasız olduğu görülmüştür. Küçük Sanayi Sitesine, Sanayi Camiye ve PTT Sanayi Şubesine yürüme mesafesinde olup, kuş uçusu İstanbul-İzmir sürat yoluna 1,3 km, Akhisar-Salihli-Ankar yol güzergahına da 300 m uzaklıktadır. Taşınmazda borçlunun hissesi tamdır.
İmar Durumu : İmar planı içerisindedir.
Kıymeti : 142.203,72 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı şerhler.
1. Satış Günü : 12/12/2018 günü 09:00 - 09:05 arası
2. Satış Günü : 07/01/2019 günü 09:00 - 09:05 arası
Satış Yeri : Akhisar Adliyesi Zemin Kat Kantin Önü Akhisar/MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
B-) SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/694 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İİK.nun 127.maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan, mernis adresi de olmayan Adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kâim olmak üzere ilân olunur. 10/10/2018 (İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR