KAHRAMANMARAŞ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık fabrika binası ve arsası

KAHRAMANMARAŞ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00833823
Şehir : Kahramanmaraş / Onikişubat
Semt-Mahalle : AVŞAR MAH. / HACIBAYRAM
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 12.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/205 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
6209954 TL
Birinci Satış Günü
:
11.09.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
11.10.2018 10:30
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2.Kat İhale Salonu KAHRAMANMARAŞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ 2017/205 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İli, Onikişubat İlçesi Pınarbaşı mahallesi, 6811 Ada 5 Nolu Parsel zemin tipi ana taşınmaz nitelik arsa olup borçlular adına hisseli olarak kayıtlıdır. Arsanın yözölçümü 5.721,28 m2dir. Kahramanmaraş İli, Onikişubat İlçesi Pınarbaşı mahallesi, 6811 Ada 5 Nolu Parsel uygulama imar planı sınırları içerisinde olup konut dışı kentsel çalışma alanındadır.E=1.0 H Max =serbest yapılaşma şartındadır. Kahramanmaraş İli, Onikişubat İlçesi Pınarbaşı (Avşar) mahallesi, Batı Çevre Yolu No:213/A Kahramanmaraş-Kayseri Karayolunun gidiş istikametinin solunda yolun alt tarafında Berat Tekstil Fabrika Binası ve Müştemilatı bulunmaktadır. Borçlulardan İhsan Kara'nın hisse payı 2/5, Alaeddin Baykız'ın hisse payı 3/5 dir. Yapı ruhsatı vardır. Yapı ruhsatına göre Bodrum+zemin kat olmak üzere 2 katlı Fabrika Binası zemin+Normal kat olmak üzere 2 katlı idari bina mevcuttur. Fabrika binası bodrum kat oturum alanı 1625 m2 olup müştemilat olarak projelendirilmiş olup hali hazırda kazan dairesi, depo, ambar ve müştemilat olarak kullanılmaktadır. Cinsi betonarme prefabriktir. Taban döşemesi beton kaplama, duvarlar sıvalı boyalıdır. İmalat eksikliği (Kaplama, tesisat vb) eksikliği vardır. Zemin kat oturum alanı 3050 m2 atölyedir. Hali hazırda penye dokuma olarak dizayn edilmiş durumdadır. Zemin ve normal kat idare binası oturum alanı 346 m2dir. Cinsi betonarme karkastır. Zemin katta yemekhane, giriş normal katlarda ofis odalar, mutfak, wc, holler bulunmaktadır. Yer kaplaması seramik ahşap parkedir. Duvarlar alçı sıva üzeri saten boyadır, ön kısmında camlı giydirme cephe vardır. Hali hazırda fabrikada faaliyet yoktur. Yapı ruhsat tarihi 2010 olup yapı kullanım izni yoktur. Yapım süresi de göz önüne alındığında 4 yıllıktır.
İmar Durumu : Kaydındaki gibidir.
Kıymeti : 6.209.954,60 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 11/09/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 11/10/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2.Kat İhale Salonu KAHRAMANMARAŞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/205 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR