KULA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık fabrika binası

KULA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874792
Şehir : Manisa / Kula
Semt-Mahalle : BEY MAH. / KULA
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/297 Tlmt.
Muhammen Bedeli
:
800000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
08.01.2019 10:30
Satış Yeri
:
Yunus Emre Kültür Merkezi Kent Meydanı Merkez Kula /MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KULA İCRA DAİRESİ
2017/297 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Kula İlçe, Manisa İli, Kula İlçesi, Bey Mahallesi, 340 ada, 71 nolu 1.498,00 m² yüzölçümlü, tamamı (1/1 hissesi) Hikmet Tuğrul İMAMOĞLU adına kayıtlı, Arsa niteliğindeki parsel imar durumuna göre; 12,00 m²lik imar yolları cephelerinden çekmeleri 10,00 m, E=0,70 toplam maximum inşaat alanlı, hmax'ı 7,00 m'li, Küçük Sanayi alanı olarak düzenlenmiş olan köşe parseldir. Mevcutta ise keşif konusu taşınmazın üzerinde dokuma fabrikası olarak faaliyet gösteren, zemin kat ve 1. kattan ibaret toplam 2 katlı betonarme yapı bulunmaktadır. Zemin katı imalethane ve 1.katı depo olarak kullanılan binanın çatısı demir profil karkas, çelik makaslı trapez baskılı saç örtülüdür. Zemin katta tabanlar mermer ve karo, duvarlar plastik boyalıdır. Kapı ve penceresi demir doğrama imalatlı zemin katta, Plevne Caddesi cepheli girişli bulunan dükkan, mağaza olarak kullanılmakta, çelik hasır kepenkli ve alüminyum doğrama camekanlıdır. Taşınmaz parselin kuzey cephesi ile çekme mesafesi üzerine sonradan ilave edilmiş olan depo bülümü, yığma tek katlı ve kadastral verilere göre 236 m² alana sahiptir. Tabanı karo ve giriş kapısı demir doğrama imalatlı, çatısı ahşap karkaslı kiremit örtülüdür. 71 parselin güney cephesinde yine sonradan ilave edilerek üzeri kapatılmış bölüm ise ek atölye olarak kullanılmaktadır. Kadastral verilere göre 239 m² alanındaki bölümünde taban beton, giriş kapısı demir doğramadır. 2.katında tabanı karo, pencereleri demir ve alüminyum doğrama olan ana binanın kadastral verilere göre oturumu ise 635 m² alnındadır. Keşif tarihinde dokuma atölyesi olarak faaliyet gösterdiği gözlemlenen yapılardan depo bölümü çekme mesafesine tecüvüzlü, imara aykırı yapı durumundadır. Elektrik, su, kanalizasyon ve ptt hizmetlerinden yararlanabilen taşınmaz kullanılır halde olduğu görülmüştür.
İmar Durumu : Kula Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nün 23/08/2017 tarih E.2634 Sayılı yazısında; taşınmazın arsa vasfında olduğu, üzerinde inşaat ruhsatı alınmış fakat iskan ruhsatı alınmamış ve ruhsatı yenilenmediğinden hükümsüz kalmış durumda bulunan 2 katlı sanayi dükanı bulunmakta olduğu, parselin imar durumu: küçük sanayi, E=0.70, hmax=7.00mt olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 800.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/11/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 08/01/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Yunus Emre Kültür Merkezi Kent Meydanı Merkez Kula /MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- ÖNEMLİ NOT:Hazırlanacak olan taşınmazın açık artırma ilanı ilgililerine satış gününe kadar tebliğ olunamaması halinde yapılacak olan gazete ilanı ve elektronik ortamdaki ilanın ilgililerine İİK 127. 128 Maddeleri uyarınca ilanen tebliğ hükmünde sayılacaktır.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/297 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR