SİLİFKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık eczane

SİLİFKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874960
Şehir : Mersin / Silifke
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ GÖKSU 12.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/258 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
170118 TL
Birinci Satış Günü
:
06.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
11.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
SİLİFKE İCRA MÜDÜRLÜĞÜ SİLİFKE -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.SİLİFKE İCRA DAİRESİ

2016/258 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Silifke İlçe, 215 Ada, 29 Parsel, GAZİ Mahalle/Köy, SARICALAR Mevkii, ZEMİN KAT 2 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz üzerinde 2 katlı betonarme yapı bulunmaktadır. Zemin kat 2 nolu bağımsız bölümün eczane olarak kullanıldığı tespit edilmiştir. Bağımsız bölümün yola bakan cephesi camekan, taban kaplaması seramik, iç ve dış duvarlarının sıvası ve boyası yapılmıştır. Taşınmaz içerisinde tuvalet, antre ve depo bölümleri bulunmaktadır.Silifke Tapu Müdürlüğünde yer alan mimari kat irtifak projesinin incelenmesindetaşınmazın 65,00 m2. brüt kullanım alanı olduğu tespit edilmiştir.Taşınmaz konum olarak meskun mahal içerisindedir. Taşınmazın çevresinde yapılaşma vardır. Taşınmaz konum olarak şehir merkezi içerisindedir. Konum olarak eski Silifke Devlet Hastanesine 100 metre, Atatürk Caddesine 90 metre ve Zeytinli Camiye 70 metre mesafededir. Taşınmazın bulunduğu bölge Belediyenin Çöp toplama ve benzeri hizmetlerinden ve Elektrik, içme suyu vb. hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Göksu MahallesiÖzcan Seyhan Caddesi Dış Kapı No:9 Silifke / MERSİN
Yüzölçümü : 392,00 m2
Arsa Payı : 1/3
İmar Durumu : İnşaat tarzı Söz konusu taşınmaz; İlçemiz 1/1000 ölçekli Uygulama imar planında; ayrık nizam 5 katlı (A-5) konut alanı olarak tanımlıdır.
Kıymeti : 170.118,48 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydindaki gibidir
1. Satış Günü : 06/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 11/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : SİLİFKE İCRA MÜDÜRLÜĞÜ SİLİFKE -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/258 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR