BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dükkan ve arsa (çoklu satış)

BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874038
Şehir : Batman / Merkez
Semt-Mahalle : ÇARŞI MAH. / ÇARŞI
: 40
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 12.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/57377 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.11.2018 11:30
İkinci Satış Günü
:
25.12.2018 11:30
Satış Yeri
:
Batman Adliyesi Satış Mezat Salonu Merkez/BATMAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BATMAN İCRA DAİRESİ
2018/57377 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Batman İl, Merkez İlçe, 888 Parsel, İLUH Mahalle/Köy, Köyiçi Mevkii, Kerpiç Kahvehane Nitelikli İl merkezine yakın mesafede bulunan taşınmazın ulaşım problemi yoktur. Taşınmaz yapılaşmanın mesken yoğunlukta olduğu bir bölgede bulunmakta olup yakın çevresinde boş arsalar bulunmaktadır. Taşınmazın içerisinde yer aldığı Çarşı Mahallesi şehrin eski yerleşim merkezlerinden olup ticari faaliyetlerin yoğun olarak yapıldığı bir bölge özelliğini taşımaktadır. Yakın çevresinde alışveriş, okul, market vb. sosyal ihtiyaçlar kısa mesafededir.Taşınmaz üzerinde tek katlı 40,00 m2 dükkan amaçlı kullanılan yapı mevcut olup hali hazırda boş durumdadır.
Adresi : Çarşı Mahallesi Selahattin Eyyubi Caddesi Merkez / BATMAN
Yüzölçümü : 40 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Bilirkişi raporuna göre bitişik nizam, 2 kat inşaat müsadeli emsel=1,20 task=0,30 olacak şekilde imarlıdır.
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 29/11/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 25/12/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Batman Adliyesi Satış Mezat Salonu Merkez/BATMAN - null null / null
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Batman İl, Merkez İlçe, 924 Parsel, İLUH Mahalle/Köy, Köyiçi Mevkii, Arsa Nitelikli Taşınmazİl merkezine yakın mesafede bulunan taşınmazın ulaşım problemi yoktur. Taşınmaz yapılaşmanın mesken yoğunlukta olduğu bir bölgede bulunmakta olup yakın çevresinde boş arsalar bulunmaktadır. Taşınmazın içerisinde yer aldığı Çarşı Mahallesi şehrin eski yerleşim merkezlerinden olup ticari faaliyetlerin yoğun olarak yapıldığı bir bölge özelliğini taşımaktadır. Yakın çevresinde alışveriş, okul, market vb. sosyal ihtiyaçlar kısa mesafededir.Taşınmaz hali hazırda 30,00 m2 boş arsadır.
Adresi : Çarşı Mahallesi Selahattin Eyyubi Caddesi Merkez / BATMAN
Yüzölçümü : 30 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Bilirkişi raporuna göre bitişik nizam, 2 kat inşaat müsadeli emsel=1,20 task=0,30 olacak şekilde imarlıdır.
Kıymeti : 50.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 29/11/2018 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 25/12/2018 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : Batman Adliyesi Satış Mezat Salonu Merkez/BATMAN - null null / null
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/57377 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR