GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dükkan hissesi

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00805315
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : GAZİKENT MAH. / GAZİKENT
: 325
Bölüm / Oda Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/32334 Esas
Muhammen Bedeli
:
665970 TL
Birinci Satış Günü
:
04.07.2018 10:10
İkinci Satış Günü
:
30.07.2018 10:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Şehitkamil/Gaziantep

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2017/32334 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Gazikent Mah. Göllüce Mevkii, 1982 Ada, 17 Parselde ki Borçlunun 1/2 Hissesi.Özellikleri: Borçluya ait bu taşınmazın tapu kayıtların dada cinsi her ne kadar arsa olarak belirtilse de, parsel üzerinde borçlu kendi hissesi oranındaki yere bodrum kat, zemin kat, 1.normal kat,2. Normal kat ve teras kat olmak üzere toplam beş katlı bir yapı olduğu görülmüştür. Parsel üzerindeki yapının bodrum katma gelindiğinde, bu kat kısmi olarak yapılmış odunluk-kömürlük olarak düzenlenmiştir, bu kattaki yapı betonarme olarak yapılmış olup hali hazırda kullanılmamaktadır, yapının duvarları ince sıva üzeri boyalıdır dış doğramaları demir doğramadan imal edilmiş üzeri yağlı boyalıdır elektriği mevcuttur,depo olarak kullanılmaktadır, bu katın inşaat alanı 50 m2 olarak tespit edilmiştir. Parsel üzerindeki yapımn zemin katma gelindiğinde, bu kat dükkan olarak düzenlenmiştir, bu kattaki yapı betonarme olarak yapılmış olup yapımn duvarları ince sıva üzeri boyalıdır, tabanları kaplıdır, dış doğramalar demir doğramadan imal edilmiş üzeri yağlı boyalıdır, soba ile ısıtılmaktadır, elektrik ve suyu mevcuttur, dükkan olarak kullanılmaktadır, bu katın inşaat alanı 90 m2 olarak tespit edilmiştir. Parsel üzerindeki yapının 1. ,2.,ve teras katma gelindiğinde, bu kat ayrı ayrı mesken olarak düzenlenmiştir, bu kattaki yapı betonarme olarak yapılmış olup her katta iki oda ve misafir salonu ve müştemilatlarından oluşmaktadır, yapının duvarları ince sıva üzeri boyalıdır, tabanları seramik ile kaplıdır, iç doğramalar ahşap olup üzeri boyalıdır, dış doğramalar ise PVC den imal edilmiştir, konbi- kalorifer ile ısıtılmaktadır, elektrik ve suyu mevcuttur, mesken olarak kullanılmaktadır, bu 3 katın inşaat alanı 325 m2 olarak tespit edilmiştir. Bu taşınmaz şehrin doğusunda kenar semt olan bir yerleşim bölgesinde bulunmaktadır, taşınmazın çevresi genellikle yapılaşmış olup, bu çevre yapılaşması genellikle imara uygun olarak yapılaşmadığı görülmüştür. Taşınmazın her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Gazikent Mah. 19 Nolu Cd. No:67 Hüseyin Erdoğan Apt. Merkez / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 515,96 m2Taşınmazda ki Borçlunun 1/2 lik Hissesi.
İmar Durumu : İnşaat tarzı Ayrık Nizam Üç Katlı Konut yapı adasında
Kıymeti : 665.970,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 04/07/2018 günü 10:10 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 30/07/2018 günü 10:10 - 10:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
-----------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/32334 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.14/05/2018
***İş bu ilan tebliğat yapılamayan tüm ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR