MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dükkan (Hisseli satış)

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00835282
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : A. PAZARCI MAH. / MANAVGAT
: 315
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 12.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2011/43 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
275000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.08.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
21.09.2018 11:00
Satış Yeri
:
MANAVGAT ADLİYE SARAYI GİRİŞ KAT SATIŞ SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ

2011/43 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya ili Manavgat ilçesi pazarcı mahallesi , 579 ada , 4 parsel , zemin kat , 1 nolu bağımsız bölüm , asma katlı dükkanın 1/2 hissesi borçluya aittir . Satışa konu bağımsız bölüm Manavgat İlçesi, A. Pazarcı Mahallesi, 1060 sokak, no:10 adresindeki bina üzerinde bulunmaktadır. Parsel Manavgat İlçesi, A. Pazarcı Mahallesi sınırları içerisinde 1060 sokak üzerinde ve bu yola kuzey yönden cepheli ara parseli durumdadır. Sınırları itibari ile parselin kuzeyi yol ve devamında park, diğer cepheleri ise komşu parseller ile çevrili durumdadır. Parsel kuş uçuşu olarak Zübeyde Hanım Caddesi'ne 100m, Manavgat Irmağı?na 300m, Manavgat Devlet Hastanesi?ne 1.900m mesafede bulunmaktadır. Parsel Manavgat Belediyesi sınırları içerisinde bulunmakta olup, belediye ve diğer kurumların sağlamış olduğu tüm altyapı hizmetlerinden maksimum seviyede yararlanmaktadır. Parsel çevresinde imar yolları açılmış ve kaplanmıştır. Parsel, çevresinde konut ve ticari amaçlı yapılaşmanın yoğun olarak bulunduğu bir bölgede bulunmaktadır.Satışa konu parsel üzerinde zemin kat, asma kat 1. normal kat ve 2. normal kat seviyelerinden oluşmakta olan bir adet betonarme karkas yapı bulunmaktadır. Dosya içerisinde bulunan mimari projesi ve yerinde yapılan incelemelere göre, yapının zemin ve asma katında keşfe konu 1 bağımsız bölüm numaralı asma katlı dükkan, diğer katlarının da ise daireler bulunmaktadır. Yapının zemin katında bulunan keşfe konu 1 bağımsız bölüm numaralı asma katlı dükkan, keşif tarihi itibari ile kapalı olması dolayısı ile içerisine girilememiştir. Dükkanın dış cephesi üzerinden yapılan incelemelere göre, dükkanın duvarları sıva üstü boya, dış cephe doğramaları kısmen pvc, büyük oranda da kepenktir. Dosya içerisinde bulunan mimari projesine göre, keşfe konu 1 bağımsız bölüm numaralı dükkanın 217,72m² zemin kat, 97,29m² de asma kat olmak üzere toplam 315,00m² alana sahiptir. Yapı keşif tarihi itibari ile belirli oranda yıpranmış bir görünüme sahiptir.
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : Dosya içerisinde bulunan imar çapına göre parsel ayrık nizam, 3 kat ve ticaret alanı olarak imarlı durumdadır.
Kıymeti : 275.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyadaki mevcut tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/08/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 21/09/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : MANAVGAT ADLİYE SARAYI GİRİŞ KAT SATIŞ SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2011/43 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/07/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR