MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dükkan (çoklu satış)

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874783
Şehir : Bursa / Mudanya
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/960 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
80000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.11.2018 10:20
İkinci Satış Günü
:
31.12.2018 10:20
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDANYA
İCRA DAİRESİ
2018/960 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Eğitim Mahallesi, Arabayolu Özgür sokak mevkii 1968 ada, 37 nolu parsel; 396,85 m2 ARSA vasfıyle; 1224/87018 ARSA PAYLI 1. BODRUM KAT 21 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM DÜKKAN VASFIYLE; TAM hissesi, borçlu adına kayıtlıdır.
Özellikleri : Taşınmaz; 1. Bodrum Kat olarak anılsa da fiziki olarak Zemin kotunda ve Zemin katta konumlanmış durumdadır. Ekte yer alan onaylı projede mahal durumu belirlenmiştir. 1.Bodrum Kat 21 Nolu Dükkan vasfındaki Bağımsız bölümün; tek bölümden teşkil olduğu görülmüştür. Ancak maliklerden alınan bilgilere göre; dükkanın ortak alanı kullandığı anlaşılmış, incelenen dükkanın ilgili belediye olan Mudanya Belediyesinde projesi incelenmiş olup, ekte yer verilmiştir. Tek bölümden teşkil dükkanın yer döşemelerinin şap düzeyinde olduğu, duvarların alçı sıvasının tamamlanmış olduğu görülmüştür. Dış cepheye açılan camekanın alüminyum doğrama olduğu görülmüştür. İnşaatın Yerler şap seviyesinde natamam bir bağımsız bölüm olduğu anlaşılmıştır. Kıymet takdirine konu taşınmazın, ruhsata tabi onaylı mimari projesinde yer alan mahal listesine göre; brüt 38,48 m2, net 30,71 nı2 yüzölçümlü olduğu anlaşılmaktadır. Ancak mahalinde yaklaşık 70 m2'dir.
İmar Durumu : 1/1.000 Ölçekli Güzelyah Revizyon İmar Planı kapsamında, Hmax: 15.50 bitişik nizam 5 kat konut-ticaret alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 26/11/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 31/12/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Burgaz Mahallesi, Şehit Mehmet Caddesi Mevkii,2117 ada, 8 nolu parsel; 4.785,35 m2 ARSA vasfıyle; 1740/144000 ARSA PAYLI F BLOK ZEMİN KAT 1 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM KONUT VASFIYLE; TAM hissesi, borçlu adına kayıtlıdır.
Özellikleri :Taşınmaz; her blokta 18 adet Mesken vasfında bağımsız bölümler bulunan 6 bloktan oluşan site içerisinde etrafı çevrili ve otoparklı sitede yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina, Bodrum, Zemin Kat, 1., 2., 3., 4. Normal Katlar ile Çatı katından oluşan asansörlü ve otoparklı 6 Katlı B. A. K. Binadır. Binanın dış cephesinin söveli sıvalı ve akrilik boyalıdır. Taşınmazın bulunduğu bina sosyal ve kamu binalarından yararlanan bir konumdadır. Kıymet takdirine konu taşınmaz F Blokta yer alan Zemin Katta yer alan, mesken vasfındaki bağımsız bölümdür. Binadaki tüm bağımsız bölümler kullanılabilir durumdadır. Abonelikler mevcuttur. F Blok Zemin Katta yer alan 1 Nolu Mesken vasfındaki bağımsız bölümün kapısı kapalı olduğundan içeriye girilememiştir. Dışarıdan bakıldığında ve emsal daireler hakkında bilgi alındığında; antre, banyo, WC, ebeveyn banyo, 3 adet Yatak Odası, Mutfak, Salon, 2 Balkon, hol hacimlerinden oluştuğu anlaşılmıştır. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar Amerikan panel kapıdır. Pencereler PVC doğramadır. Duvarlar saten alçı üzeri saten boya, banyo ve WCde tam duvar ile mutfakta 1/3 duvar fayans kaplamadır. Banyo+WC hacimlerinde vitrifıyeler porselen seramiktir. Yer döşemeleri ıslak satıhlarda ve holde; granit fayans kaplama olup, odalarda ve salonda ise laminat parkedir. Doğalgaz kombili ısıtma kullanılmaktadır. Tüm aboneliklerin mevcut olduğu ancak kıymet takdirine konu taşınmazda aboneliklerin kullanılmadığı anlaşılmıştır. Kıymet takdirine konu taşınmazın yaklaşık 145 m2 yüzölçümlü olduğu anlaşılmaktadır.
İmar Durumu : 1/1.000 Ölçekli Güzelyah Revizyon İmar Planı kapsamında,Kaks:l,50, Hmax: 15.50 ayrık nizam 5 kat konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 26/11/2018 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 31/12/2018 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/960 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR