ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dükkan (Çoklu satış)

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00823521
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : YENİÇİMŞİT MAH. / SİNCAN
: 120
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 14.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/699 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
120000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.08.2018 11:10
İkinci Satış Günü
:
28.08.2018 11:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/699 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 405 Ada, 24 Parsel, YENİKENT-İMAR Mahalle, taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup Adresi: Yenikent-Fevzi Çakmak Mahallesi, Yeni Kent Sanayi Sitesi 18. Sokak No: 20 Yenikent/Sincan/ANKARA şeklindedir. Dükkanın bulunduğu kısımda altyapı sıkıntısı yoktur. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Cephe aldığı sokağın yol kaplaması asfalttır. Bölgede dükkanlar genellikle, bitişik nizamda tek katlı olarak sırt sırta yapılmışlardır. Bu adada 29 adet dükkan vardır. Dükkanların ayrıca asma katları da vardır. Ayrıca ön bahçe boşlukları da dükkana eklenmiştir.Dava konusu dükkanında ön bahçe boşluğu profil ve trapez saclarla dükkana eklenmiştir.Dükkan projesine göre 6,00 m. eninde ve 10,00 m. boyundadır. Zemin kat alanı böylelikle 60 m2 dir. Arka kısımda 30 m2 de asma kat alanı vardır. Böylelikle toplam brüt alanı 90 m2 olmaktadır. Net alanı ise yaklaşık 80 m2 dir. Dükkanın ön kısmındaki 10,00 m. uzunluğunda, 6,00 m enindeki alanda (60,00 m2) proje harici olarak profil ve saç malzemelerle kapatılarak dükkana eklenmiş durumdadır. Dükkan metal camekanlıdır. Zemini betondur. Arka kısım duvarları beton sıvalı ve kireç badanalıdır.Asma katına arka kısımdaki döner demir merdivenden çıkılmaktadır. Çıkıldığında burada bir boşluk (oda) bulunmakta olup arka kısmında ise mutfak ve tuvalet bölümleri vardır. Mutfak ve tuvaletin kapıları metal kapıdır. Tuvalet duvarları yarıya kadar fayans ile kaplıdır. Mutfağında ise mermer tezgahlı dolap vardır.Dükkan kuzey bitişiğindeki 405 ada 25 parseldeki dükkanla birleştirilmiş olarak depo vb. şekilde kullanılmaktadır.
Yüzölçümü : 120,00 m2
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 02/08/2018 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 28/08/2018 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 405 Ada, 25 Parsel, YENİKENT-İMAR Mahalle, taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup Adresi: Yenikent-Fevzi Çakmak Mahallesi, Yeni Kent Sanayi Sitesi 18. Sokak No: 22 Yenikent-Sincan/ANKARA şeklindedir. Dükkanın bulunduğu kısımda altyapı sıkıntısı yoktur. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Cephe aldığı sokağın yol kaplaması asfalttır. Bölgede dükkanlar genellikle, bitişik nizamda tek katlı olarak sırt sırta yapılmışlardır. Bu adada 29 adet dükkan vardır. Dükkanların ayrıca asma katları da vardır.Ayrıca ön bahçe boşlukları da dükkana eklenmiştir.Dava konusu dükkanında ön bahçe boşluğu profil ve trapez saclarla dükkana eklenmiştir.Dükkan projesine göre 6,00 m. eninde ve 10,00 m. boyundadır. Zemin kat alanı böylelikle 60 m2 dir. Arka kısımda 30 m2 de asma kat alanı vardır. Böylelikle toplam brüt alanı 90 m2 olmaktadır. Net alanı ise yaklaşık 80 m2 dir. Dükkanın ön kısmındaki 10,00 m. uzunluğunda, 6,00 m enindeki alanda (60,00 m2) proje harici olarak profil ve saç malzemelerle kapatılarak dükkana eklenmiş durumdadır. Dükkan metal camekanlıdır.Zemini betondur. Arka kısım duvarları beton sıvalı ve kireç badanalıdır.Asmakatına arka kısımdaki döner demir merdivenden çıkılmaktadır. Çıkıldığında burada bir boşluk (oda) bulunmakta olup arka kısmında ise depo ve tuvalet bölümleri vardır. Depo ve tuvaletin kapıları metal kapıdır. Tuvalet duvarları yarıya kadar fayans ile kaplıdır. Dükkan güney bitişiğindeki 405 ada 24 parseldeki dükkanla birleştirilmiş depo vb. şekilde kullanılmaktadır.
Yüzölçümü : 120,00 m2
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 02/08/2018 günü 11:25 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 28/08/2018 günü 11:25 - 11:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 405 Ada, 26 Parsel, YENİKENT-İMAR Mahalle, taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup Adresi: Yenikent-Fevzi Çakmak Mahallesi, Yeni Kant Sanayi Sitesi 18. Sokak No: 24 Yenikent-Sincan/ANKARA şeklindedir. Dükkanın bulunduğu kısımda altyapı sıkıntısı yoktur. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Cephe aldığı sokağın yol kaplaması asfalttır. Bölgede dükkanlar genellikle, bitişik nizamda tek katlı olarak sırt sırta yapılmışlardır. Bu adada 29 adet dükkan vardır. Dükkanların ayrıcaasma katları da vardır.Ayrıca ön bahçe boşlukları da dükkana eklenmiştir.Dava konusu dükkanında ön bahçe boşluğu profil ve trapez saclarla dükkana eklenmiştir.Dükkan projesine göre 6,00 m. eninde ve 10,00 m. boyundadır. Zemin kat alanı böylelikle 60 m2 dir. Arka kısımda 30 m2 de asma kat alanı vardır. Böylelikle toplam brüt alanı 90 m2 olmaktadır. Net alanı ise yaklaşık 80 m2 dir. Dükkanın ön kısmındaki 10,00 m. uzunluğunda, 6,00 m enindeki alanda (60,00 m2) proje harici olarak profil ve saç malzemelerle kapatılarak dükkana eklenmiş durumdadır. Ayrıca asma katta profil+ahşap malzemeden ön tarafa doğru uzatılarak büyütülmüş ve adeta ayrı bir kat oluşturulmuştur.Ayrıca bu asma katın üzeri de profil+saç malzemeden kapatılmış durumdadır. Zemini ise ahşap ile kaplanmıştır. Dükkan metal camekanlıdır. Zemini betondur. Arka kısım duvarları beton sıvalı ve kireç badanalıdır. Asmakatına arka kısımdaki döner demir merdivenden çıkılmaktadır. Çıkıldığında burada bir boşluk (oda) bulunmakta olup arka kısmında ise depo ve tuvalet bölümleri vardır. Depo ve tuvaletin kapıları metal kapıdır. Tuvalet duvarları yarıya kadar fayans ile kaplıdır. Ayrıca üst katlara iki ayrı haricen yapılmış olan yük asansörü ile çıkılmaktadır. Dükkanda haricen yapılan kat ve kapatma işleri ile asansörlerin kiracı tarafından yapıldığı beyan edilmiştir.
Yüzölçümü : 120.000,00 m2
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 02/08/2018 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 28/08/2018 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı satış bedelinden ödenir. Aynından doğan vergi borcu için İİK'da değişiklik getiren 7101 sayılı kanun 5. Madde hükümleri uygulanacaktır.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/699 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR