DİYARBAKIR 9.İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dükkan

DİYARBAKIR 9.İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00927906
Şehir : Diyarbakır / Merkez
: 40
Yayınlandığı Gazeteler

DİYARBAKIR OLAY 10.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/52404 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.03.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
02.04.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Diclekent Bulvarı Park Orman Karşısı Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
9. İCRA DAİRESİ
2018/52404 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İli, Bağlar İlçesi, 4782 Ada, 4 Parsel, ALİPINAR Mahalle/Köy, Zemin Kat B/Blok 16.Nolu Bağımsız Bölüm Nolu, Satışa konu tapu kaydında dükkan nitelikli, borçluya tam mülkiyetli bulunan taşınmazın; B+Z+7 katlı asansörlü, doğalgaz ısıtma sistemli, 2014 yılı inşalı dükkânın iç mekânı yaklaşık olarak 40 m2 kullanım alanlı, ve 2 bölümden oluştuğu, Giriş mahallinin zemin döşeme kaplamaları seramik kaplama malzemesiyle kaplı olup duvarları saten alçı sıva üzeri mat boya ile boyalı olduğu, Giriş bölümü ile diğer bölümü ayıran bölme ahşap doğramadan imal edildiği, Arka mahal WC ve dinlenme odası olarak planlandığı, Wc mahallinin zemin döşeme kaplamaları seramik, duvarları fayans kaplama ile kaplı olduğu,Dinlenme odası mahallinin zemin döşeme kaplamaları seramik kaplama malzemesiyle kaplı olup duvarları saten alçı sıva üzeri mat boya ile boyalı olduğu, Girişi kapısı camlı alüminyum doğramadan imal edilmiş, otomatik kepenk sistemi bulunduğu, Konum olarak Diyarbakır Havaalanı Yolu üzerinde bulunduğu, İcraya konu olan taşınmazın bulunduğu yerde yeni yeni kentleşmelerin olduğu, ticari hareketliliğin kentleşme ve nüfus artışı ile birlikte arttığı gözlendiği 11/09/2018 Tarihli bilirkişi raporundan anlaşılmıştır.
Adresi : Kamişlo Bulvarı İkizler Yapı Çarkanat Sitesi No:73 B/Blok Zemin Kat No:16 Bağlar / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 4.665,35 m²
Arsa Payı : 51000/7464560
İmar Durumu : İnşaat tarzı Bağlar Belediyesi sınırları dahilinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında 4782 ada 4 nolu parselin E(Yapı Emsali):1,25 TAKS(Temel Alan Katsayısı):0,25 Hmax:24,50 mt.(8 Kat) planlama şartlarında kaldığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 05/03/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 02/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Diclekent Bulvarı Park Orman Karşısı Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu KAYAPINAR / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6-İş bu satış ilanı tebliğ şartı bulunan ve tebliğ edilemeyen tüm ilgililere ilanen tebliğ hükmündedir. (İİK Md.127) 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/52404 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR