GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dükkan

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00887816
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : MÜCAHİTLER MAH. / ALLEBEN
: 287
Bölüm / Oda Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 02.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/190725 Esas
Muhammen Bedeli
:
1,100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
05.02.2019 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2017/190725 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Mücahitler Mah. 1068 Ada, 3 Parsel, A blok, 1.Bodrum-Zemin kat, 22 nolu Dükkan. Özellikleri: Taşınmaza ulaşmak için Mücahitler Mahallesi ana arterlerinden olan Ş.Ertuğrul Polat Caddesi kullanılır. Ş.Ertuğrul Polat Caddesi ile Sezen Aksu Sokağın kesiştiği sapaktan kesiştiği sapaktan kuzeybatı istikametinde devam etmekte olan Ş.Ertuğrul Polat Caddesi boyunca yaklaşık olarak 250 m ilerlenildikten sonra gidiş istikametine göre sağ kol üzerinde yer alan Gül Evler Apartmanı A Bloğa ulaşılır. Taşınmaz Gül Evler Aparmanı A Blok altı l.bodrum+zemin kat 24/C adres- kapı(22 BB)-1926178714 UAVT(Ulusal Adres Veri Tabanı Kodu)numaralı dükkandır. Taşınmazın yakın çevresinde Şehitkamil Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi, Gaziantep Olay TV, Gaziantep Halk Sağlığı Merkezi ve Kalender Plaza yer almaktadır. Taşınmaza ulaşım Ş.Ertuğrul Polat Caddesi üzerinden sağlanabilmekte olup belediyenin alt yapı ve sosyal hizmetlerinden faydalanabilmektedir. Dava Konusu Taşınmaz ile ilgili Şehitkamil Belediyesi İmar Müdürlüğünden diğital ortamda alınan dosyasında 20.04.2007 tarih ve 116 numaralı yapı ruhsatının olduğu görülmekte olup Şehitkamil Tapu Sicil Müdürlüğündeki 11.07.2008 tasdik tarihli Mimari Projesine taşınmazın konumunun doğru olduğu tespit edilmiştir. Ana taşınmaz yaklaşık olarak 11 yıllık betonarme karkas yapıdır. Taşınmaz Onaylı Mimari Projesine göre brüt bodrum kat: 65.50 m2, zemin kat: 79.50 m2 ve asma kat: 142.5 m2 sahip olup toplam 287.50 m2 kullanım alanına sahiptir. Ana taşınmaz Şehitkamil Tapu Sicil Müdürlüğündeki Mimari Projesine Bodrum, Zemin ve 6 Normal Katlı olup toplam 8 kattan oluşmaktadır. Bodrum katında; 2 adet garaj, kalorifer dairesi ve sığınak, zemin katında ; 4 adet dükkan, kapıcı dairesi ve bina girişi, 6 Normal katın her katında 3 adet mesken olmak üzere binada toplam 18 adet mesken ve 24 adet Bağımsız Bölüm bulunmaktadır. Taşınmaz iç mekan özellikleri bakımından; Zemin, Asma ve Bodrum katın zemin bölümleri seramik kaplama, duvarları sıvalı ve düz boyalı olup tavanları sıvalı ve badanalıdır. Yönetici odasının zemin alanları parke kaplama, duvarları sıvalı ve sedef boyalı olup tavanları sıvalı ve düz boyalıdır. Islak hacmin zeminleri seramik kaplama ve duvarları fayans kaplama, tavanları sıvalı ve boyalıdır. Taşınmazda yönetici odası Amerikan panel kapı olup dükkanın giriş bölümü, muhasebe bölümü ve pencere açıklıkları alüminyum camekanlı profil doğramadır. Taşınmazda ısınma klima sistemi ile sağlanmaktadır. Taşınmaz güneybatı(ön cephe) ve kuzeydoğu(arka) cephelidir. Taşınmazın sosyal donatı alanlarına yakın konumda olması olumlu faktör olarak görülmektedir. Taşınmazda kiracı ikame etmektedir.
İmar Durumu :İnşaat tarzı İnşaat Nizamı: A-5 (Ayrık Nizam beş katlı konut yapı adasına) gelmekte
Kıymeti : 1.100.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 08/01/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 05/02/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/190725 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.31/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR