TURHAL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dükkan

TURHAL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00875485
Şehir : Tokat / Turhal
Semt-Mahalle : CELAL MAH. / TURHAL
: 50
Yayınlandığı Gazeteler

TURHAL HAKİMİYET 12.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/78 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
62000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
19.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
TURHAL ADALET SARAYININ BAHÇESİNDE BULUNAN ÜSTÜ KAPALI KAMELYANIN ALTI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TURHAL İCRA DAİRESİ
2018/78 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tokat İli, Turhal İlçesi, MÜFTÜ Mahallesi, Çarşı Mevkii, 304 Ada, 15 Parsel 1 Nolu Bağımsız bölümde kayıtlı kıymet takdirine konu taşınmaz tapu kayıtlarında, Tokat ili, Turhal ilçesi, Müftü Mahallesi, Çarşı Mevkii, 304 ada, 15 parsel, 556,00 m2 yüzölçümlü, "Kargir 4 Katlı Bina" nitelikli, ana taşınmaz üzerinde bulunan yapının bodrum kat 13/727 arsa paylı " Dükkan " nitelikli 1 bağımsız bölüm numaralı taşınmazdır.
Kıymet takdirine konu taşınmazın üzerinde bulunduğu yapı, betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş, dükkan bağımsız bölümlerden oluşan, asansörü bulunmayan yapıdır. Kıymet takdirine konu 1 bağımsız bölüm numaralı taşınmaz, Bodrum katında, doğu cepheli taşınmaz olup, keşif tarihinde, 1/B kapı numaralı "Ayanlar Cağ Kebap" ticari isimli iş yeri ile birleştirildiği ve birlikte kullanıldığı görülmüştür. Kıymet takdirine konu taşınmazın toplam yapı alanı 50 m2 olarak hesaplanmıştır.
Kıymet takdirine konu taşınmazın üzerinde bulunduğu 304 ada, 15 parsel numaralı ana taşınmaz, kuzeyinde Cumhuriyet Caddesine, batısında Garaj sokağa cepheli olup, batısında Turhal Devlet Hastanesine yaklaşık 1,3 kilometre, doğusunda Turhal Belediyesine yaklaşık 150 metre uzaklıkta bulunmaktadır.
Kıymet takdirine konu taşınmaz ve üzerinde bulunduğu yapının, yapı tekniği, özellikleri dikkate alınarak yapı yaklaşık birim maliyetleri listesinden III. Sınıf, A grubu yapılardan olduğu kanaati ile yapı yaklaşık birim maliyet listesinden 2018 yılı birim maliyeti 800,00 TL/m2 olarak belirlenmiştir.
Yapının genel durumu, yaşı ve 02.12.1982 gün ve 17886 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren yıpranma paylarına ilişkin oranları gösterir cetvel dikkate alındığında, yapının yıpranma payının %32 olduğu kanaatine varılmıştır.
Taşınmazın konumu, özellikleri, niteliği, merkezi noktalara olan uzaklıkları, parselin şekli, yüzölçümü, taşınmazın imar durumu gibi değerine etki eden tüm özellikleri ile ilgili yapılan araştırma ve inceleme sonucunda kıymet takdirine konu taşınmazın arsa birim m2 değerinin 3.500,00 TL/m2 olduğu kanaatine varılmıştır.
Adresi : Celal Mahallesi, Garaj Sokak, No:1 Turhal / TOKAT
Yüzölçümü : 556,00 m2
Arsa Payı :13/727
İmar Durumu :Şehir imar planı içinde, Ticaret+Konut alanında, bitişik nizam 5 kat olarak planlı olduğu görülmüştür.
Kıymeti : 62.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/11/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 19/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : TURHAL ADALET SARAYININ BAHÇESİNDE BULUNAN ÜSTÜ KAPALI KAMELYANIN ALTI
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/78 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2018
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR