MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dükkan

MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874912
Şehir : Mersin / Mezitli
: 37
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3816 ESAS
Muhammen Bedeli
:
100000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
11.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mersin Adalet Sarayı Zemin Kat Z-20 Akdeniz/Mersin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 7. İCRA DAİRESİ

2018/3816 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Mersin İli, Mezitli İlçesi, Mezitli Mah. ,3398 Parsel, Zemin Kat 14 Nolu Bağ. Bölüm Satışa çıkartılmıştır. Taşınmazın,Mezitli Belediyesinde bulunan dosyasının incelenmesinden veverilen bilgiden, ana taşınmazın,Mezitli Belediyesinceverilen, 13.07.2010tarih ve 2010/85 nolu İnşaat Ruhsatına göre, tekblok olarak, B+Z+6 Kat, betonarme karkas olarak inşa edildiğibilgisi edinilmiştir. Mahallinde, fenni bilirkişi olanımızca, ada parsel bazında yer tespiti yapılarak,Mezitli Tapu Müdürlüğünde bulunanonaylı projesine göre, taşınmazın yeri vevaziyet planına uygunluğu teyit edilmiştir. Ana taşınmazın, ihata duvarı çekilmiş, açık otopark alanı düzenlenmiş, dışı sıvalı akrilik boyalıdır. Asansör bulunmaktadır.Apartmangiriş kapısı ferforje demir kapı , giriş zemin ve merdiven basamakları mermer kaplı, balkon ve merdiven korkulukları alüminyum imalattır. Fransız balkon uygulaması yapılmıştır. Onaylı projesine göre, ana taşınmaz, bodrum katta sığınak, hidrofor odası, odunluk bölümlerinden,zemin katta, 4 adet dükkan, normal katlarda her katta 2 daireden, 6 katta 12 daire, toplam olarak da, 16 bağımsız bölümden oluşmaktadır. Değerlemeye konu dükkan zemin katta doğu cephede bulunan, sokak cephesinden bakıldığında, soldan ikinci sırada yer alandükkandır. Dükkanın zeminleri seramik kaplı, duvarlar alçı sıvalı saten boyalıdır. Tavanlar alçı dekorlu, spot aydınlatmalı,ön cephe, alüminyum doğrama cam cephe kaplıdır.Dükkanın cephe genişliği, 4.30 m dir. Onaylı projesine göre arka bölümde bulunan lavabo-wcyeri,bitişik 13 nolu dükkan tarafından kullanılmak üzere ara duvar örülerek konumuz dükkandan ayrılmış olduğu görülmüştür.Konumuz dükkan bitişik 15 ve 16 nolu dükkanlar ile birlikte kullanılmaktadır.Onaylı projesine göre dükkanın net kullanım alanı yaklaşık,37.80 m2dir.
Adresi : MenderesMah, 35420 Sok, Rüya Konutları-Dila Ap No.6, Zemin Kat, 6/B Mezitli/MERSİN
Arsa Yüzölçümü : 991,00 m2 , Arsa Payı : 37/1847
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı örneğine göre,ana taşınmazın imar planında,E=1.50yoğunluklu konut alanı olarak işaretlendiği anlaşılmıştır.
Kıymeti : 100.000,00 TL , KDV Oranı : %18 ,Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydı Gibidir.
1. Satış Günü : 13/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 11/01/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mersin Adalet Sarayı Zemin Kat Z-20 Akdeniz/Mersin
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3816 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR