BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dükkan

BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874035
Şehir : Batman / Merkez
Semt-Mahalle : TİLMERC MAH. / GAP
: 26
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 12.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/931 Talimat
Muhammen Bedeli
:
90000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
25.12.2018 11:00
Satış Yeri
:
Batman Adliyesi Satış Mezat Salonu Merkez/BATMAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BATMAN İCRA DAİRESİ
2018/931 TLMT TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZINÖzellikleri : Batman İl, Merkez İlçe, 158 Ada, 7 Parsel, TİLMERÇ Mahalle/Köy, Pınar Mevkii, Zemin Kat 20 Nolu Bağımsız Bölüm Dükkan Nitelikli Taşınmazın bulunduğu bölge market benzeri ticari birimler, sağlık ocağı, okul, çocuk parkı gibi yerlere yakın mesafededir. Taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul projesine göre1 bodrum, zemin, asma ve 7 normal kat olmak üzere toplam 10 katlıdır. Projesine göre binanın 1. bodrum katında otopark ve sığınak, zemin katta 17, 18, 19 ve 20 bağımsız bölüm nolu 4 adet dükkan ve otopark, asma katta 17 ve 18 nolu dükkanların asmaları ile müdüriyet dairesi ve kapıcı dairesi, diğer 7 normal katın her birinde 2 şer adet daire bulunmaktadır. Binada toplam 20 adet bağımsız bölüm mevcuttur. Bina girişi zemin kat üzerinden sağlanmaktadır. Bina dış cephesi mozaik taş ile kaplama, kat sahanlıkları ve basamaklar ise mermer kaplıdır. Bina dış kapısa camlı demir doğramadan mamüldür. Binada doğal gaz bağlantısı olup, daireler kombi ile ısıtılacak şekilde radyatörler monte edilmiştir. Binada asansör bulunmaktadır. Dükkan tek hacimden oluşmakta olup mahalde fırın olarak kullanılmaktadır. Dükkan zemini seramik kaplama, girişi cam bölmeli aliminyum kaplamadır. Dükkan bürüt 26,50 m2 alanlıdır.
Adresi : Çamlıtepe Mah. Tpo Bulvarı (Çevre Yolu) 4012. Sk. Yunus Apartmanı Altı 20 Bağımsız Bölümlü Dükkan Merkez / BATMAN
Yüzölçümü : Dükkan bürüt 26,50 m2 'dir
Arsa Payı : 1/66
İmar Durumu : Bilirkişi raporuna göre ayrık nizam, 8 kat, Hmaks 27,50
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 29/11/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 25/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Batman Adliyesi Satış Mezat Salonu Merkez/BATMAN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/931 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR