BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dükkan

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00872187
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : BEŞEVLER MAH. / BEŞEVLER
Yayınlandığı Gazeteler

KENT 05.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2601 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
100000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2018 14:45
İkinci Satış Günü
:
20.12.2018 14:45
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2017/2601 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 435 Ada, 3 Parsel, Beşevler Mahalle, 9 nolu bağımsız bölüm, parsel üzerinde betonarme karkas sistemde inşa edilmiş bodrum + beş katlı apartman vardır. 9 nolu dükkan yola cephelidir.Bina yoldan 5 mt geri çekilerek yapılmıştırÖn bahçe kısmen yeşillendirilmiş kısmen de parke taşı ile kaplanmıştır.Yollar imar planına uygun olarak açılmış alt ve üst yapılar tamamlanmıştır.Bölgedeki yapılar imar durumuna uygun olarak inşa edilmiştir.Tapu kaydında 9 nolu dükkanın 1. ve 2. bodrum katta olduğu belirtilmekte ise de 1. bodrum kat yol kotundadır.Dükkanın 3.0 mt cephesi, 4 mt derinliği vardır. 1. Bodrum kat net 11,17 m2 alanındadır. Dükkanın kapısı yerinde sabit camekan vardır. Dükkana binanın güneydoğu köşesindeki 24 m2 alanındaki depodan girilmektedir. Dükkan depo ile birleştirilmiş birlikte ofis olarak kullanılmaktadır. Zemini seramik kaplıdır.Tavanında alçıpandan asma tavan vardır. 2. Bodrum kata içerideki merdivenle inilmektedir.2. Bodrum katta 8 mt cephesi ve 10 mt derinliği vardır. Net 80 m2 alanındadır. 2. Bodrum katta tuvalet vardır. Bina şehir merkezine ortalama 10 km mesafede batıda yer almaktadır. Bölgede her türlü kamu hizmetleri bulunmaktadır.Yakın çevrede okul, spor alanları, park, market gibi sosyal tesisler bulunmaktadır.Bölgeye toplu taşıma araçlarıyla ulaşım imkanı bulunmaktadır.
Adresi : Beşevler/Konak mah. Belen SokakNo:6/9 Sudem ApartmanıDubleks
Dükkan Nilüfer/BURSA
Yüzölçümü : 571 m2Arsa Payı : 51/571
Kıymeti : 100.000,00 TLKDV Oranı : %18
İmar Durumu :1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı dahilinde ayrık nizam 4 katlı (hmax. 12,50 mt)konut alanında kaldığı E:1,20 kullanma alanında yapılaşmaya izin verildiği belirtilmektedir.
Kaydındaki Şerhler : 2 adet haciz şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 20/11/2018 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 20/12/2018 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2601 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR