TERME İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dükkan

TERME İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00863809
Şehir : Samsun / Terme
Semt-Mahalle : FENK MAH. / TERME
: 26
Yayınlandığı Gazeteler

BİLGİ 19.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/157 Talimat
Muhammen Bedeli
:
65000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
03.12.2018 11:00
Satış Yeri
:
TERME 2. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU (TERME ADLİYESİ ) 1. KAT TERME -SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TERME
İCRA DAİRESİ

2018/157 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu 'da borçlu adına tam hisse olarak kayıtlı. Samsun İli Terme İlçesi Fenk Mah. 105 ada 23 nolu parsel, Zemin Kat 2 Nolu bağımsız bölüm, bağımsız bölüm niteliği Dükkan, Arsa payı 2/44, Ana taşınmaz yüzölçümü, 420,00 m², ana taşınmaz niteliği arsa olan taşınmaz.dükkanın bulunduğu taşınmaz üzerinde B.A.K. tarzda yapılmış zemin + 4 katlı yapı bulunmakta, dükkanın bulunduğu bina zemin katta 3 adet dükkan, diğer katlar konut olarak kullanılmakta,dükkanda asma kat mevcut olup, iç kısmı yapılmamış vaziyettedir. dükkan kepenkli olup, 26,85 m² büyüklüğündedir.her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmakta olup, alt yapı sorunu yoktur. merkezlere yakın olup, konutlarla kaplıdır. etrafı ticari faaliyetlerinde henüz tam olarak gelişmemiş bir konumdadır.vasıflar değerlendirildiği iç kısmın yapılmamış olması da dikkate alınarak, Mahkemece kıymet taktirine itiraz davasında bilirkişi raporunda taşınmazın kıymeti 65.000,00,-TL olarak taktir edilmiştir.
Adresi : Fenk Mahallesi Fiskobirlik Cad. Çancılar Apt. Terme / SAMSUN
Yüzölçümü : ana taşınmaz yüzölçümü 420,00 m2 , satışa konu dükkan ise 26,85 m²
Arsa Payı : 2/44
İmar Durumu :Terme Belediye Başkanlığı yazısında dükkanın bulunduğu taşınmaz ayrık nizam 5 kat yapılaşma koşullu konut+ticaret alanı kullanımına isabet ettiği bildirilmiştir.
Kıymeti : 65.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydında ipotek mevcuttur.
1. Satış Günü : 05/11/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 03/12/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : TERME 2. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU (TERME ADLİYESİ ) 1. KAT TERME -SAMSUN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/157 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR