İSTANBUL ANADOLU 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dükkan

İSTANBUL ANADOLU 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00863265
Şehir : İstanbul / Kartal
Toplam m² : 60
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 15.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/17061 ESAS
Muhammen Bedeli
:
275,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.11.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
17.12.2018 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

İSTANBUL ANADOLU 18. İCRA DAİRESİ

2014/17061 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Kartal İlçe, Gayrimenkul bölge olarak Yukarı mahallede, D-100 kara yolunun 2800 metre güneyinde, Çırçır caddesi üzerinde, Üsküdar caddesine 50 metre, Turgut Özal Sahil Bulvarına 350 metre mesafededir. Bu caddelerden otobüs-minibüsler ile toplu taşıma imkanı bulunmaktadır. Ayrıca Kartal Metro İstasyonuna 3000 metre mesafededir. Toplu taşıma açısından yeterli alternatif bulunmaktadır. Çarşı-merkez konumundadır.
Yakın çevresinde Öğretmen Zekeriya Güçer İlkokulu, Kartal Sahil merkezi veİdo Kartal Deniz Otobüsü İskelesi yer almaktadır.
Sosyo-ekonomik olarak orta düzey gelir grubuna hitap etmektedir. Tapu kayıtlarında ahşap ev olarak gözüken binanın yerinde betonarme 4 kolon üstü çatıdan ibaret lokanta olarak kullanılan tek katlı bir yapı bulunmaktadır. Tapu kayıtlarında halen ahşap ev gözükmesinden binanın kaçak olarak dönüştürüldüğü anlaşılmaktadır. Tapu kayıtlarında ve belediyesinden gelen imar durumu yazısında eski eser kaydına rastlanmamıştır.
Binanın dış cephesi alüminyum kompozit levha ve alüminyum doğramadır. Belediyenin tüm altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Binada genel olarak kullanılan malzeme ve işçilik vasat kalitededir.
Dükkan içinde, zeminler 60x60 seramik, duvarlar seramik ve saten boya, tavanlar alçı panel, gömme spotlu asma tavandır. Ön Bölümde yemek teşhir ve müşteri bölümü, arka tarafta ise wc-lavabo ve mutfak bölümlerinden oluşmaktadır. İmar durumu belgesine göre 60 m2 lik arsa üzerine maksimum 24 m2 lik taban alanlı, toplam 105 m2 lik (5 katlı) bir bina yapma imkanı bulunmaktadır. Ticaret+Konut imarlı olan ve çarşı konumunda olan bu yerde dükkan olarak zemin katın en değerli yer olması ve şu anki mevcut binanın zemin oturumunun ancak yarısı kadar bir bina oturumu verilen arsanın yapılaşması zorlaşmaktadır.
Mevcut dükkan arsanın tamamı olan 60 m2 ye oturmaktadır.

Adresi : Yukarı Mah. Çırçır Sok. No.5 Kartal
Yüzölçümü : 60,00M2
Arsa Payı :-(11293/1ADA PARSEL)
İmar Durumu : Kartal belediyesinin 25/12/2017 tarihinde verdiği imar durumu belgesine göre; Karlal ilçesi, Yukarı Mahallesi, 49 pafta, 11293 (eski 613) ada, I parsel 1/1000 ölçekli 19.04 2013 t.t.'li Kartal Güneyi Revizyon Uygulama İmar Planı kapsamında , /BL/-5/,
0.35/175 (plan notlarının B.2.2. maddesine istinaden kat adedi verilen ticaret+konut blok yapılaşmalarında kat adedi iptal edilerek TAKS değeri 0.20-0.40 arasında serbest bırakılmıştır.) yapılanına şartlarında Ticaret+Konut alanında, kısmen de yolda kalmaktadır.

Kıymeti : 275.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :

1. Satış Günü : 19/11/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 17/12/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

36- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/17061 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR