BURSA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dükkan

BURSA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861338
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : SAKARYA MAH. / ULUMAHALLE
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma Tipi : Yok
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 12.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/9574 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
20.12.2018 11:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
13. İCRA DAİRESİ
2016/9574 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Osmangazi İlçe, 2628 Ada, 17 Parselde kayıtlı SAKARYA Mahalle/Köy, 13 Nolu Bağımsız Bölüm kayıtlı 368,14 m2 sahalı kat mülkiyeti kurulmuş A ve B blokları olan Bodrum ve zemin katı havi dört katlı yirmibeş bağımsız bölümlü kargir apartman niteliğindeki gayrimenkulde B blok zemin katta 20/712 arsa paylı 13 nolu tapuda mesken kayıtlı ancak işyeri olan taşınmazın tamamı borçlu adına kayıtlıdır.
İmarDurumu:
Bursa Osmangazi ilçesi, Sakarya mah. de kain Tapu Sicilinde 2628 ada 17 parselde kayıtlı taşınmazın tamamının 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı dahilinde Hmax: 14,00 mt yüksekliğinde ticaret binası inşaatı alanında kaldığı anlaşılmıştır.
Mahalli Durum:
Tapu kaydında taşınmazın niteliği mesken olarak tescil edilmiş ise de aslında taşınmaz dükkandır.Osmangazi Belediyesi arşivinde yapılan araştırmada taşınmaza ait proje incelendi. Projede B blok 13 nolu bağımsız bölüm dükkan olarak görülmektedir. Tapudaki tescilde maddi hata yapılarak taşınmazın niteliğine mesken yazılmıştır.
B blok 13 nolu taşınmaz Ulu sokak ile aynı kottadır.Binanın en doğusundadır. Güneye cephelidir. Sokağa 3,5 mt cephesi 19 mt derinliği vardır. Dükkan komşu dükkanlarla birleştirilmiş birlikte tek dükkan olarak kullanılmaktadır.Dükkanın arka kısmındaki 25 m2 si ise A bloktaki dükkan ile birleştirilmiştir. Dükkanın zemini seramik kaplıdır. Tavada spot lambalı asma tavan vardır. Duvarlar alçı sıvalı boyalıdır. Ön cephesinde file örgülü kepenkli pvc den yapılmış camekan vardır.Isıtma sistemi yoktur. Dükkan 60 m2 alanındadır.
Taşınmaz şehir merkezine ortalama 1 km mesafede kuzeyde yer almaktadır.ParselAdliye Binasının 200 mtbatısında bulunmaktadır. Parselin cephe aldığı yollar imar durumuna uygun olarak açılmıştır. Her türlü kamu hizmetleri getirilmiştir.Yolar asfalt ile kaplıdır.Taşınmaza 50 mt mesafeye kadar toplu taşıma vasıtalarıyla ulaşım imkanı bulunmaktadır.
Adresi : Borçlunun maliki olduğu taşınmaz;Bursa ili Osmangazi ilçesi, Sakarya mah. Ulu Sokak No:55 adresinde yer alan apartmanda zemin katta B blok 13 nolu taşınmazdır.
Yüzölçümü : 368,14 m2
Arsa Payı : 20/712
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 21/11/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 20/12/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir

.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/9574 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR