ÇORUM 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dükkan

ÇORUM 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861045
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : ULUKAVAK MAH. / ULUKAVAK
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 12.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/21 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.11.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
07.12.2018 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Karakeçili mah. Alaybey sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek hizmet binasındaki 2. Kattaki Mezat salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM
5. İCRA DAİRESİ
2018/21 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum İl, Merkez İlçe, 3309 Ada, 2 Parsel, ULUKAVAK Mahalle/Köy, 10 Nolu Bağımsız Bölüm Dava konusu taşınmaz tapuda; Çorum İli, Merkez ilçesi, Ulukavak Mahallesi, Cilt: 139, Sayfa: 13706, Ada: 3309, Parsel: 2 adresinde, Bodrum + Zemin kat, bağımsız bölüm no: 10, Yüzölçüm: 793,05m² alanında, ana taş. niteliği Arsa vasfında, Depolu Dükkan olarak kayıtlıdır.Dava konusu taşınmaz; Ulukavak Mah. Alpaslan TÜRKEŞ Caddesi, No: 3-A Merkez/ÇORUM posta adresindedir. III. Sınıf B grubu yapı sınıfına dâhildir. İşyeri binanın bodrum ve zemin katında bulunmaktadır. Bodrum katı 50,00m², zemin katı ise 105,00m² olmak üzere toplam kullanım alanı 155m² 'dir.İşyerinin zemin kattaki bölümünde 4 oda + WC-Banyo +hol + antre ve mutfak bulunmakta , bodrum kattaki depo bölümü ise tek mahalden oluşmaktadır. Odalar, mutfak, hol ve antrenin zemini laminat parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı ve duvar kağıdıyla kaplı, giriş bölümü ise alüminyum doğramalı camekandır. halihazırda boş durumdadır.
Arsa Payı : 575/4800
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Ayrık nizam 5 katlı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki şerhler
1. Satış Günü : 07/11/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 07/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Karakeçili mah. Alaybey sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek hizmet binasındaki 2. Kattaki Mezat salonu MERKEZ / ÇORUM
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir

.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/21 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR