ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

İcradan satılık dükkan

ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860994
Şehir : Bursa / Orhangazi
Semt-Mahalle : ARAPZADE MAH. / ORHANGAZİ
: 300
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ TUNA 12.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/79 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
525,385 TL
Birinci Satış Günü
:
23.10.2018 09:30
İkinci Satış Günü
:
20.11.2018 09:30
Satış Yeri
:
KAPALI PAZAR YERİ 2. KAT NO:35 ORHANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORHANGAZİ
İCRA DAİRESİ
2018/79 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Orhangazi İlçesi, 161 Ada, 209 Parsel, 7 Nolu Bağımsız Bölüm. Bina Bodrum Kat, Zemin Kat, ve 3 normal Kat olmak üzere toplam 5 katlı B.A Karkas nitelikte yapılmıştır.
Yerinde yapılan ölçümlerde 7 nolu bağımsız bölümün net kullanım alanı 272,93 m² (136,35m² si zemin kat dükkan net alanı;136,58 m² si bodrum kat pepo net alanıdır.) bürüt alanı 300,22 m² olarak hesaplanmıştır.
Erenler Caddesi üzerinden girişi olan 7 nolu bağımsız bölüm market alanı olarak kullanılmaktadır. Alanın zeminleri seramik kaplama, duvarlar saten alçı üzeri saten boya, tavanlarda ise taşyünü asma tavan uygulaması bulunmaktadır. Deponun arka kısmında zemin kattaki eklenti depo alanına iniş merdiveni bulunmaktadır. Marketin cadde tarafında vitrin cam uygulaması yapılmıştır. Dükkan alanının içinde 1 adet wc-lavabo alanı bulunmaktadır.
Taşınmazın bulunduğu bina dış duvar yüzeyleri sıvalı ve dekoratif boyalı olup pencere kenarlarında söve uygulaması bulunmaktadır.
Taşınmazın içinde bulunduğu parselde zemin katlar dükkan, diğer katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Çevre yapılar genellikle bitişik nizam 3-4 katlı yapılmıştır. Taşınmaz ilçe merkezine uzak konumda olup, eğitim tesisine yaklaşık 150 m ve sağlık tesisine ise yaklaşık 400 m mesafededir. Taşınmazın elektrik ve su abonelikleri mevcut olup, belediyeye ait tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Arapzade Mah., Erenler Cad., Koç İnşaat Apt., No:81 Zeminkat (market olarak kullanılmakta).
Yüzölçümü : 256,29 m2 (tapu kaydı)
Arsa Payı : 24/64
Kıymeti : 525.385,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 23/10/2018 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 20/11/2018 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : KAPALI PAZAR YERİ 2. KAT NO:35 ORHANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/79 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR