GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

İcradan satılık dükkan

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860239
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : SANAYİ MAH. / KÜSGET
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 08.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/176739 Esas
Muhammen Bedeli
:
235,020 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2018 11:20
İkinci Satış Günü
:
16.11.2018 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2016/176739 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Tapu Kaydı: Gaziantep İli Şehitkamil ilçesi,Umut Mahallesi, Ada 3008, Parsel 4 de kayıtlı bulunan, parselin tamamı 5312.02 m2 olan, kat irtifakına göre borçlunun parsel İçerisinde 151/7773 arsa paylı zemin 1-2 kat 25 nolu bağımsız bölüm olan dükkanın tamamının borçluya ait olduğu dosya içerisindeki kayıtlardan tespit edilmiştir.
Özellikleri :
Dükkan olarak düzenlenmiş bu yerin hali hazır üzerinde,zemin kat ,1 .normal kat ve 2. Normal kat olmak üzere toplam üç katlı yapı olduğu görülmüştür.Konu edilen yerin içerisinde hali hazırda bir faliyet olmayıp kullanılmadığı görülmüştür.Yapı betonarme olarak yapılmıştır, dükkan içi her katın yaklaşık 10.20m.x 4.50 m. ölçülerinde üç katlı olduğu görülmüştür, duvarlar ince sıva üzeri boyalıdır, tabanlarının kaplaması kısmen seramikten ,kısmen de dökme mozayik ile kaplanmıştır, dış doğramalar demirden imal edilmiş üzeri yağlı boyalıdır, elektrik ve suyu mevcuttur, soba ile ısıtılmaktadır.Bu taşınmaz şehrin doğusunda Küsget bölgesinin doğu tarafında bir bölgede bulunmaktadır, Taşınmazın yakında sebze hali,fıstıkcılar sitesi bulunmaktadır, taşınmazın çevresi genellikle yapılaşmış olup, bu çevre yapılaşması genellikle imara uygun olarak işyeri olarak yapılaştığı görülmüştür. Taşınmazın her türlü belediye hizmetlerinden faydalandığı görülmüştür
Adresi : Sanayi Mah. Şirehanı Sitesi Beyaz Ada No:25 Şehitkamil / GAZİANTEP
Yüzölçümü : Parselin tamamı 5.312,02 m2 dir.
Arsa Payı : 151/7773
İmar Durumu : Belediye hududu ve imar planı içerisinde olduğu, imar planında Ticaret Borsası yapı adasına gelmekte olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 235.020,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir
1. Satış Günü : 22/10/2018 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 16/11/2018 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/176739 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.06/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR