BURSA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dükkan

BURSA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00852641
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : ŞEHABETTİNPAŞA MAH. / ALTIPARMAK
: 61
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAYAT 15.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/9526 ESAS
Muhammen Bedeli
:
231975 TL
Birinci Satış Günü
:
27.09.2018 10:05
İkinci Satış Günü
:
25.10.2018 10:05
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
13. İCRA DAİRESİ

2017/9526 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Tapu Kaydı : Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Şahabettinpaşa Mah., 5919 ada, 8 parselde, 1 nolu bağımsız bölümde 65,59 m² tapu alanlı,bağımsız bölüm niteliği MESKEN olan, kat irtifakı bulunan, zemin kat, 1 nolu bağımsız bölümün tamamı
İmar Durumu : Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Şahabettinpaşa Mahallesi, 1 / 1000 ölçekli Selimiye Mahallesi Altıparmak Caddesi İmar Planı Revizyonu kapsamında H=12,50 m, 4 kat bitişik nizam yapılaşma koşullu konut alanında kalmaktadır.
Mahalli Durumu : Bursa ili, Osmangazi İlçesi, Şahabettinpaşa Mah. 3. Selim Sok. No: 1/1 adresinde, Zemin Kat ve 5 Normal Kat olmak üzere toplam 6 katlı B.A. karkas nitelikte yapılmış olan yapının zemin katında bulunan, tapu kaydında Mesken iken halihazırda Dükkan olarak kullanılmaktadır. 1 nolu Bağımsız Bölümün net kullanım alanı 56,23 m², brüt kullanım alanı 61,86 m² dir.Taşınmaz halihazırda hazır giyim dükkanı olarak kullanılmakta olup, mağaza alanı, mutfak, wc ve lavabo mahallerinden teşkil edilmiştir. Mağaza alanı zemin kaplaması seramik kaplama olup duvarlar saten alçı üzeri saten boyalıdır. Tavan duvar birleşimlerinde kartonpiyer uygulaması ve spot ışıklı asma tavan uygulaması bulunmaktadır. Mutfak, wc ve lavabo alanı zemin duvar kaplamaları seramik kaplama olup, mutfakta mermer tezgah altı dolap bulunmaktadır. Mutfak ve wc alanının kapıları ahşap panel kapıdır. Binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıva üzeri boyalı olup, taşınmazın iki cephesinde de alüminyum profilden vitrin cam uygulaması bulunmaktadır. Konu taşınmazın içinde bulunduğu parselde zemin katlar dükkân,diğer katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Çevre yapılar genellikle bitişik nizam 5-6 katlı yapılmıştır. Taşınmaz şehir merkezine yakın konumda olup, ticaret merkezi olan Altıparmak caddesine 40 m, dini tesise yaklaşık 50 m mesafededir. Belediyeye ait tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmakta olup, Taşınmazın elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur.
Arsa Payı : 10/50
Kıymeti : 231.975,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 27/09/2018 günü 10:05 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 25/10/2018 günü 10:05 - 10:10 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/9526 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR