BURSA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dükkan

BURSA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00846664
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : BEŞEVLER MAH. / BEŞEVLER
: 92
Bölüm / Oda Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 02.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/13408 ESAS
Muhammen Bedeli
:
220000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.09.2018 10:10
İkinci Satış Günü
:
15.10.2018 10:10
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA 1. İCRA DAİRESİ
2017/13408 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Beşevler Mahallesi, 532 ada, 11 parsel sayılı ve 315,46 m2. miktarlı “6 Katlı Betonarme Bina ve Bahçesi” vasıflı taşınmazda, Kat Mülkiyeti kurulmuş olan, 2/22 arsa paylı, zemin kattaki 11 no’lu Bağımsız Bölümün (Dükkanın) tamamı Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan Beşevler Mahallesi, Yıldırım Caddesi, Mertoğlu Sokak, no: 5/7A adresindeki asma katlı dükkandır. Taşınmaz, Mertoğlu Sokak, no: 5/7 adresindeki Ürkmez Apartmanı’nın zemin ile asma katında ve karşıdan bakış açısına göre bina giriş kapısının sol bitişik tarafında yer almaktadır. Tapu bilgilerinde zemin kattaki 11 no’lu bağımsız bölüm olarak kayıtlı olan taşınmazın, bina kat sıralamasına göre yerinde, zemin ve asma kattaki 5/7A kapı no’lu dükkan olduğu görülmüştür. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+asma+4 normal katlı olmak üzere toplam7 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılmış olup, asansörlü ve otoparksızdır. Bodrum katında sığınak, depo ve ortak alanlar, zemin ve asma katlarında 2 adet dükkan, normal katlarının beherinde ise 2’ şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür. Halihazırda,işyeri amaçlı olarak kullanılan söz konusu dükkanın yerinde yapılan ölçümlerine göre, zemin katının bürüt alanı 68,00 m2. ve asma katının 24,00 m2. olup, toplam bürüt alanı 92,00 m2. ve toplam net kullanım alanı ise 83,00 m2. dir. Dükkanın zemin katında salon, 1 adet ofis odası, mutfak, kiler ve wc-lavabo bölümleri mevcut olmakla birlikte, asma kat tek bölümlü olarak yapılmıştır. Zemin kattaki salonun tabanı kısmen laminat parke ve kısmen de seramik, ofis odasının laminat parke, kiler ve mutfak bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, ofisin tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Tek bölümlü olan asma katın tabanı laminat parke ve duvar yüzeyleri duvar kağıtları ile kaplı, tavan kenarları alçı kartonpiyerlidir. Mutfak bölümünde üzeri mermerit kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Wc-lavabo bölümüne taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dükkanın 1 kanatlı olan giriş kapısı ile camekanlı çerçeveleri alüminyum profil, iç kapıları ise ahşaptır.Herhangi bir ısıtma sistemi bulunmayan dükkanın elektrik ve su abonelikleri mevcuttur.Genellikle alt katları işyeri ve üst katları ise mesken amaçlı olarak kullanılan 6 veya 7 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz, Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü alt yapı hizmetleri bulunmaktadır.
Adresi : Beşevler Mah. Yıldırım Cad. Mertoğlu Sk. No:5/7A Nilüfer/Bursa
Yüzölçümü : 315,46 m2
Arsa Payı : 2/22
İmar Durumu : Nilüfer Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 05.12.2017 tarih ve E.171438 sayılı yazılarında; Nilüfer İlçesi, Beşevler Mahallesi, 532 ada, 11 parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli Beşevler Revizyonu Uygulama İmar Planı’nda, Hmax.(Yükseklik): 15,50 m. (5 kat) bitişik nizam konut alanında kalmaktadır denilmektedir.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 17/09/2018 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 15/10/2018 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/13408 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR