KONYA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dükkan

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00838110
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : İHSANİYE MAH. / NALÇACI
: 28
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA''NIN SESİ 18.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3896 Esas
Muhammen Bedeli
:
40000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.09.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
04.10.2018 15:00
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı, B Blok, Zemin Kat, Z18-19, İcra Daireleri Mezat Salonu, KARATAY / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 12. İCRA DAİRESİ
2018/3896 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İli, Selçuklu İlçesi, Küçükihsaniye Mahallesinde kain, tapunun 3064 Ada, 1 Parselinde kayıtlı Kargir İşhanı vasıflı ana taşınmazdaki borçluya ait A Blok Asma kat 236 Nolu DÜKKAN vasıflı Bağımsız Bölümün tam hissesi.

Ana taşınmaz, konum itibari ile Kemerli Caddesine cepheli konumda yer almaktadır. Ana taşınmaz üzerinde tapudaki vasfına uygun yapılmış yapı iş yeri olarak kullanılan A.B.C bloklardan oluşan apartman (Hazım Uluşahin İş Merkezi) bulunmaktadır. Bölgede planlı yapılaşmalar tamamlanmış sayılır. Taşınmaz sosyal donatı alanlarına, ana yollara, AVM merkezlerine, İş merkezlerine eğitim kurumlarına, sağlık kurumlarına ve kamu kurum ve kuruluşlarına yakındır. Taşımazın bulunduğu bölge merkez durumundadır. Taşınmazın bulunduğu ana yapıda veçevresinde yoğun iş yerleri vardır. Taşınmazın ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Taşınmazın yakın çevresinde Selçuklu Kaymakamlığı, MEDAŞ, Konya Defterdarlığı, Konya Büyük Şehir Belediyesiile birlikte bölgede yoğun iş ve alıveriş merkezleri vardır. Dükkan 28,80 m2 net alanlı, iş merkezi içerisinecephe konumludur. Dükkânın giriş kısmı alüminyum doğrama çerçevelidir. Tabanı karo mozaik kaplı ve duvarları boyalıdır. Isıtma merkezi sistem kaloriferli ve petekleri döküm radyatördür. Elektrik tesisatı vardır.

Adresi : Nişantaşı Mahallesi, Dr.M.Hulusi Baybalcaddesi Hazım Uluşahin İş MerkeziA Blok No:1 Asma Kat P156 Selçuklu/Konya

Yüzölçümü : 11.242 m2

Arsa Payı : 8/11242

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planı içerisinde yer almaktadır. Taşınmaz Planda ticaret sahasına isabet etmektedir. İnşaat nizamı 1.Kat ve 8 kat Blok Ticaret sahası olarak belirlenmiştir.

Kıymeti : 40.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Dosyasında

1. Satış Günü : 06/09/2018 günü 15:00 - 15:05 arası

2. Satış Günü : 04/10/2018 günü 15:00 - 15:05 arası

Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı, B Blok, Zemin Kat, Z18-19, İcra Daireleri Mezat Salonu, KARATAY / KONYA

---------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3896 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR