DİDİM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dükkan

DİDİM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00827011
Şehir : Aydın / Didim
Semt-Mahalle : ÇAMLIK MAH. / YENİHİSAR
Yayınlandığı Gazeteler

MAVİ DİDİM 26.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1423 ESAS
Muhammen Bedeli
:
45000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.08.2018 10:45
İkinci Satış Günü
:
29.08.2018 10:45
Satış Yeri
:
Belediye kültür salonu, Yeni mah. Kurtuluş cad. no:18/E DİDİM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİDİM(YENİHİSAR)
İCRA DAİRESİ
2017/1423 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Taşınmaz Özellikleri: Aydın İl, Didim İlçe, 640 Ada, 1 Parsel, Didim Mahalle, Karakuyu Mevkii, B Blok, Zemin kat, 2 nolu dükkan ; Betonarme karkas yapıdır. Takriben 14 yıllıktır. Taşınmazın yapı kullanma izin belgesi bulunmaktadır. Projelerine göre 1,70 m x 2,70 m ebatlarında olup, bürüt alanı takriben 5 m2 büyüklüğündedir. Yerinde ortak kullanım alanı olan takriben 25 m2 alan, camekan ile kapatılarak dükkana dahil edilmiştir. Dava konusu olduğu taktirde bu kısım yıkım konusu olabilir. Taşınmaz Emlak ofisi olarak kullanılmaktadır. İç kapıları Amerikan panel kapı olup dış kapısı çelik kapıdır. Pencere ve kapı doğramaları alüminyum doğramadır. Yer kaplamaları granit seramik kaplamadır.Mutfak tezgâhı mermerit malzemeden yapılmış olup, dolapları suntalem ahşap malzemeden yapılmıştır.
Çevresel Özellikler: Garden Of Sun Otele takriben 250 m, Esra Aparta takriben 300 m mesafededir. Takriben 200m yakınında Migros Süpermarket bulunmaktadır. Bölge Didim'n en nezih yerlerindendir. Didim şehir merkezine takriben 2500 m Altınkum'a ise takriben 1000 m mesafededir. Belediye ve ulaşım hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır. 3. Koy plajına ise takriben 500 m mesafededir. Bölge turizm aylarında oldukça hızlanmaktadır.
Adresi : Taşınmaz Çamlık Mh. 569 Sk. No:2 Zemin Kat Ignite Homes Didim
Yüzölçümü : 495 m2 Arsa Payı : 3/66 KDV Oranı : %18
İmar Durumu : Uygulama imar planında A-3 katlı konut alanı
Kıymeti : 45.000,00 TL
Kaydındaki Şerhler : Tapudan alınır
1. Satış Günü : 03/08/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 29/08/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Belediye kültür salonu, Yeni mah. Kurtuluş cad. no:18/E DİDİM
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1423 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/06/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR