GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dükkan

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00823127
Şehir : Gaziantep
: 450
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 14.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3408 Esas
Muhammen Bedeli
:
427775 TL
Birinci Satış Günü
:
10.08.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
06.09.2018 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2017/3408 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Tapu Kaydı: Gaziantep İli,Şehitkamil İlçesi,Taşlıca Mahallesi,Ada 137,Parsel 12'de kayıtlı bulunan, cinsi tapuda arsa olarak belirtilen parselin tamamı 450,29 m2dir. Taşınmazın tamamı borçlu adına kayıtlı olduğu,dosyadaki tapu kayıtlarından anlaşılmıştır.
Özellikleri: Taşınmaz Taşlıca Mahallesi(Sanayi Mah.) Oduncular Sitesi 60100 nolu cadde üzerinde bulunmaktadır.Tapuda 137 Ada 12 parselde olan dava konusu taşınmaz 450,29m2 tek katlı dükkan olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz Şehitkamil ilçesinin sanayi mahallesinde bulunmaktadır.Taşınmaza ulaşmak için şehrin bilinen bulvarı olan Sani Konukoğlu bulvarından anafartalar caddesine girilir.Doğu istikametinde ilerlenirken , oduncular sitesinin ilk kapısı olan 60102 nolu cadde kesişiminden siteye girilir.Bu caddenin sonunna kadar gidilir.60100 nolu cadde kesişiminde sola dönülür.Rapora konu taşınmaz sol tarafta bulunan 8. parsel içerisindeki yapıdır.Arsanın etrafı derme çatma kapatılarak dükkan vasfında kullanılmaktadır.Arsa üzerine yapılı trapez saç,demir doğrama ve yığma kapatılan kısımlar, yıpranma payı gözönüne alınarak hesaplanıp eklenmiştir.Taşınmaz Şehitkamil ilçesinin sanayi merkezli bir mahallesinde bulunmaktadır.Belediyenin ulaşım ve altyapı hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır.Arsanın keşif tarihindeki m2 fiyatının 900,00TL/m2 olacağı,ek olarak üzerinde kaçak inşa edilmiş yapının yıpranma payı ve eksik imalatları gözönünde tutulduğunda 50,00TL/m2 değer takdir edilmiştir.Arsa üzerindeki yapının değeri ve arsanın değeri toplam 427.775,50TL dir.
Adresi : Merkez / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 450,29 m2
İmar Durumu : İmar planında "Oduncular(Mahrukatçılar) sitesi" alanına gelmektedir.
Kıymeti : 427.775,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 10/08/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 06/09/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin,tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin(*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır;aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları,başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3408 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur.Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde,varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir.Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz,gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.08/06/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR