ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dükkan

ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00821863
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : İVEDİKKÖY MAH. / İVEDİK OSB
: 34
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 11.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/14649 ESAS
Muhammen Bedeli
:
60000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.08.2018 09:50
İkinci Satış Günü
:
29.08.2018 09:50
Satış Yeri
:
Ankara Adalet Sarayı 3 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
26. İCRA DAİRESİ
2017/14649 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli Yenimahalle İlçesi 5909 Ada, 5 Parsel, IŞINLAR Mahallesi A Nolu Bağımsız Bölüm Parsel üzerinde ayrık nizam tarzında yapılmış, 1 adet blok yer almaktadır. Sitenin içinde açık otopark alanı mevcuttur. Site içinde yeşil alanlar mevcuttur. Taşınmazın yer aldığı bina, bodrum+zemin+11 normal kattan oluşmakta ve bu binada toplam 3 dükkan ile 48 adet mesken yer almaktadır.Satışa konu A Nolu Dükkanın Özellikleri: Mahallinde yapılan inceleme ve ölçümlerde; değerleme konusu dükkan deposu ile birlikte toplam net 34,6m2 dir. Taşınmaz; Bodrum kat depo (17,3m2) ve zemin kat dükkan (17,3m2) mahallerinden oluşmaktadır. Dükkanın zemin katının yüksekliği normalde 3,65 metre olup, mahallinde ahşap ile bölme yapılarak zemin katında asma katı da oluşturulmuştur. Mahallinde zemin katın yüksekliği 2,20 metre, asma katın yüksekliği 1,45 metredir. Taşınmaz binanın zemin katında yer almakta ve bina giriş kapısına göre ön cephede, site içine cepheli bir dükkandır. Dükkan merkezi ısıtma sistemi ile ısıtılmakta olup, panel radyatör mevcuttur. Dükkanın giriş kapısı ve vitrinleri cam vitrinli ve demir doğramadır. Döşemeler dükkanda seramik, depoda şap ile kaplıdır. Duvarlar dükkan kısmında alçı sıva üzeri plastik boya; depoda sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Tavanlar dükkan kısmında spot ışıklandırmalı, kartonpiyerli ve sıva üzeri plastik boya; depoda sıva üzeri plastik boyalıdır. Dükkan kısmından depoya depo iniş kapağı ile geçilmekte; zemin kattan asma kata da demir doğrama merdiven ile çıkılabilmektedir. Taşınmazın içinde keşif esnasında masa ve sandalye olduğu ancak aktif olarak kullanılmadığı görülmüştür.
Adresi : Işınlar( İvedik) Mah.Eşref Bitlis Cad.Yıldız Sit.Zemin kat no:A Yenimahalle/ANKARA
Yüzölçümü : 34,6 m2
Arsa Payı : Tam
Kıymeti : 60.000,00 TL
KDV Oranı : KHK gereğiihalenin kesinleşip teslim tarihi 31/10/2018 tarihinden önce ise %8sonra ise %18 olacaktır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 01/08/2018 günü 09:50 - 09:55 arası
2. Satış Günü : 29/08/2018 günü 09:50 - 09:55 arası
Satış Yeri : Ankara Adalet Sarayı 3 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/14649 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/06/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR