DİYARBAKIR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dükkan

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00820735
Şehir : Diyarbakır / Kayapınar
Semt-Mahalle : MEZOPOTAMYA MAH. / KAYAPINAR
: 73
Yayınlandığı Gazeteler

GE GÜNEYDOĞU EKSPRES 08.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/134 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.07.2018 15:10
İkinci Satış Günü
:
28.08.2018 15:10
Satış Yeri
:
DİYARBAKIR ADLİYESİ İCRA DAİRELERİ EK BİNASI ZEMİN KAT MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
5. İCRA DAİRESİ
2017/134 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Kayapınar İlçe, 853 Ada, 4 Parsel, KAYAPINAR Mahalle/Köy, 21 Nolu Bağımsız Bölüm Bilirkişi beyanında;Doğu cepheli taşınmaz B+Z+10 katlı çift asansörlü, doğalgaz ısıtma sistemli, 2014 yılı inşalı Serin Yapı Sitesi A blok Zemin kat 21 nolu dükkanın keşif tarihinde kapalı olduğu, Emsal taşınmazda ve Kayapınar Tapu müdürlüğünde incelenen kat irtifak projesine göre taşınmazın iç mekanının 43,55 m2 net kullanım alanlı, taşınmazın dışından yapılan gözlemlerde ve emsal dükkanlarda yapılan incelemede girişinin aliminyum camekanlı otomatik kepenkli, yer zeminleri seramik kaplamalı, duvarları plastik boyalı, elektrik ve su tesisatının mevcut olduğu anlaşılmıştır
Adresi : Mezopotamya Mah. 329 Sok.Serin Yapı Sit. No: 9 A Blok Zemin Kat 21 No'lu Dükkan Kayapınar/Diyanbakır
Yüzölçümü : 73,55 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 853 ada 4 nolu parsel Kayapınar sınırları dahilinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında söz konusu parsel E:1,75 Taban Alan katsayısının0,25 planlama şartlarında kaldığı
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : null
1. Satış Günü : 11/07/2018 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 28/08/2018 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri : DİYARBAKIR ADLİYESİ İCRA DAİRELERİ EK BİNASI ZEMİN KAT MEZAT SALONU
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/134 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR