ZONGULDAK 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dükkan

ZONGULDAK 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00812674
Şehir : Zonguldak / Merkez
Semt-Mahalle : BAHÇELİEVLER MAH. / ZONGULDAK
: 35
Yayınlandığı Gazeteler

İNANIŞ 26.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/22189 ESAS
Muhammen Bedeli
:
70,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.07.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
07.08.2018 11:00
Satış Yeri
:
ZONGULDAK ADLİYESİ ESKİ BİNA 206 NOLU ODA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ZONGULDAK
1. İCRA DAİRESİ
2017/22189 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Zonguldak İl, Merkez İlçe, 389 Ada, 288 Parsel, BAHÇELİEVLER Mahalle/Köy, Mehmetcik Caddesi Mevkii, 14 Nolu Bağımsız Bölüm 389 Ada 288 Parsel nolu taşınmazın özellikleri : Zonguldak Belediye sınırları içerisinde ve imar planı dahilindedir. Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Özellikleri olarak arsa vasfını taşımaktadır. Yüzölçümü 460,65m2?dir. Önü Mehmetcik Caddesine cephelidir. Ulaşımı kolaydır. Şehir merkezine biraz uzak mesafede sayılır. Bulunduğu konum ve çevre özellikleri açısından iyi bir mevkidedir. Bölgesel olarak gelişmiş bir alanda kalmaktadır. Çevresinde çok sayıda mesken niteliğinde yüksek katlı yapılar ve işyerleri vardır. Yakınında; ünüversite, cami, engelliler okulu, market, askeriye, ilköğretim okulu bulunmaktadır. Öğrenci sirkülasyonunun yoğun olduğu bir bölgede yer almaktadır. Önünde yüksek katlı yapılar olduğundan manzarası yok denecek kadar azdır. Üzerinde 7 katlı apartman mevcuttur. İmar durumu; ayrık nizam 4 kat konut alanıdır. Önünden 12.00mt.lik imar yolu (Mehmetcik Caddesi) geçmektedir.
389 Ada 288 Parsel nolu taşınmaz üzerinde mevcut yapının özellikleri : 2 bodrum kat+zemin kat+2 normal kat+dubleks kat olmak üzere toplam 7 katlıdır. Betonarme yapı tarzında inşa edilmiştir. Genel görünümü iyidir. Dışı sıvalı boyalı, üzeri çatılı, ısınma sistemi kaloriferli (doğalgazlı), asansörlüdür. Özellikleri olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığının III. sınıf (B) yapı grubu içerisine girmektedir. II. bodrum katında dört adet işyeri niteliğinde bağımsız bölüm, diğer katlarda mesken niteliğinde ikişer daire olmak üzere toplam 14 adet bulunmaktadır. 3 kattaki bağımsız bölümler dubleks daire şeklindedir. II. bodrum kat haricinde diğer katlara ulaşım apartmanın içinden merdiven kovası ve asansörle sağlanmaktadır. II. bodrum kattaki işyerleri yol kotu seviyesinde olup Mehmetcik Caddesine cephelidir. Söz konusu bina üzerinde kat irtifakı kurulmuştur. Apartmanın ismi : Sevgi Apartmanı, apartman kapı numarası : 29?dur.
389 Ada 288 Parsel nolu taşınmaz üzerinde mevcut apartmanın II. bodrum katında yer alan 14 bağımsız bölüm nolu gayrimenkulün değerlendirilmesi : Her ne kadar tapu kaydında garaj niteliğinde görünse de, yerindeki mevcut durumda işyeri olarak kullanılmakta olduğu görülmüştür. Önü Mehmetcik Caddesine cephelidir. Mülkiyetin ½ hissesi satışa çıkarılacaktır. Arsa payı oranı 80/1600?dür. Ticari olarak daha önce kiracı tarafından cafe şeklinde kullanılmakta olduğu, içinde cafeye ait eşyalar olduğu, ancak keşif tarihi itibariyle ticari faaliyetinin bulunmadığı, ön camında kiralık yazısının olduğu görülmüştür. Söz konusu bağımsız bölüm apartmanın kuzey doğu tarafında yer almaktadır. Genel görünümü iyidir. Söz konusu gayrimenkulün; tavanı gömme spot lambalı alçıpen asma tavan şeklinde, zemin döşemesi karo seramik kaplı, ön cephesi camekanlı alüminyum doğramadır. Tek gözlü mekan şeklinde olup, mekan içinde çay-kahve yapma yeri ve bulaşık yıkama yeri için ufak bir göz mekan oluşturulmuştur. Ayrıca mekan içinde bir adet de wc mevcuttur. Wc. zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı vaziyettedir. Kullanılan faydalı inşaat alanı 31.05m2, brüt inşaat alanı 35.00m2?dir. Gayrimenkulün; kat yüksekliği 3.00mt., cephe genişliği 3.00mt.dir.
Adresi : Zonguldak İl, Merkez İlçe, 389 Ada, 288 Parsel, BAHÇELİEVLER Mahalle/Köy, Mehmetcik Caddesi Mevkii, 14 Nolu Bağımsız Bölüm (GARAJ)
Yüzölçümü : 35,00 m2
Arsa Payı : 80/1600
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 70.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Kamu Yararı veÜlke Güvenliği açısından yabancı uyruklu gerçek kişiler ile kendi ülkelerinin kanunlarına göre tüzel kişiliğe sahip yabancı ticaret şirketlerince iktisap veya sınırlı ayni hak tesis edilemez.
1. Satış Günü : 13/07/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 07/08/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : ZONGULDAK ADLİYESİ ESKİ BİNA 206 NOLU ODA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/22189 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/05/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR