KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dükkan

KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00804022
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : ANBAR MAH. / BELSİN
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ HABER 14.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/69 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
280000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.07.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
06.08.2018 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ
2018/69 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 no'lu Taşınmazın Özellikleri :Kayseri ili, Melikgazi İlçesi, Anbar Mah, 2455 ada, 1 parselde kayıtlı, 5.888,94 m2 yüzölçümlü, asma katlı yirmidört adet dükkan ve arsası vasfındaki ana taşınmazın 245/5890 arsa paylı B. Blok zemin kat 2 nolu Dükkan-Asma Katlı vasfındaki bağımsız bölümüdür. Ana taşınmaz üzerinde S.S. ANADOLU BATI KÜÇÜK SANAYİ TOPLU İŞYERİ Sitesi bulunmaktadır. Bu site; A Blok 8 Adet, B Blok 8 Adet ve C Blok 8 Adet Asma Katlı dükkan olmak üzere toplam 24 adet asma katlı dükkandan oluşmaktadır. Yapının taşıyıcı sistemi betonarme karkas tarzında yapılmıştır. Çatısı yapılı olmayıp, üzeri dökme mozaik kaplamadır. Ana yapı yaklaşık 23 yıllıktır. Yapının dış cephesi hazır renkli sıvalıdır. Sitenin doğalgazdan yararlanma imkanı bulunmaktadır. 2 nolu bağımsız bölüm; zemin kat ve asma kattan oluşmaktadır. Asma kata betonarme iç merdiven ile ulaşılmaktadır. Kuzey batı yönünde tek cephelidir. Dükkanın girişinde demir doğramadan araç giriş kapısı yapılıdır. Dükkanın zemin kat net alanı: 97,20 m2, Asma kat net alanı:35,00 m2 dir. İpotekli dükkanın yüksekliği yaklaşık 7,0 m. dir. İpotekli dükkan zemin katta tamirhane ve Lv-wc'den oluşmakta, asma kat ise büro ve depo alanından oluşmaktadır. Dükkanın zemini şap kaplamadır. Duvarlar çimento harçla sıvalı olup üzeri plastik boyanmıştır. Tavanlar sıvalı ve boyalıdır. Bu dükkanın girişinde doğalgaz tesisatı bulunmasına karşın, doğalgazdan fiilen faydalanmamaktadır. Katı yakıtla ısıtılmakta olup, sobalıdır. Taşınmaz kentsel kamu hizmetleriden yararlanmaktadır.
Adresi : Anbar Mah. Altınok Cad. Ocak Sok. No:48 Melikgazi / KAYSERİ
Yüzölçümü : 5.888,94 m2
Arsa Payı : 245/5890
İmar Durumu:1/1000 ölçekli Uygulamaimar planı sınırları içerisinde Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/07/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 06/08/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/69 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR